20 yaş altı için estetik…

20 yaş altı için estetik…

20 Yaş Altı İçin Estetik

 

Bazı aileler 20 yaşından önceki gençlerin estetik yaptırmasına mesafeli yaklaşırken, bazıları bu konuda daha istekli, kararlı davranıyor.

İçinde yaşadığımız devir, dış görüntünün çok önemli olduğu, fiziksel kusurları düzeltmek için estetik yöntemlerden yararlanılan, bu nedenle de estetik yaptırma yaşının düştüğü bir zaman olma özelliğini taşıyor. Son yıllarda bize 20 yaşından önce estetik yaptırmak amacıyla ailelerini ikna ederek gelen çok fazla genç insan bulunuyor. Bazı aileler 20 yaşından önceki gençlerin estetik yaptırmasına mesafeli yaklaşırken, bazıları bu konuda daha istekli, kararlı davranıyor.

genclere_estetik_operasyon_19052014_1

Ancak gençler ve ailelerinin estetik operasyon isteği tek başına yeterli olmuyor. Operasyondan önce bizim dikkat ettiğimiz iki önemli konu var. Bunlardan birincisi gencin ruhsal açıdan operasyonun etkilerini, sonuçlarını, en önemlisi de operasyon sürecini göğüsleyebilecek kadar güçlü olması gerekiyor. İkincisi ise estetik operasyon yaptırılması istenen bölgesinin gelişimini tamamlamış olmasıdır. Biz yaptığımız ilk muayene ve değerlendirme sonucunda hem gencin fiziksel gelişimini, hem de ruhsal olarak operasyona uygun olup olmadığını inceleyerek bir sonuca varırız. Eğer hazır olmadığını düşünüyorsak estetik operasyon yapmayız. Biz plastik cerrahi hekimlerinin sevmediği bir şey de gençlerin ünlü bazı kişilere özenerek onları gibi olma isteğidir. Hepimiz genetik bazı özelliklerimiz gereği birbirimizden farklıyız. Aslında bizleri güzel kılan da bu farklılıklarımız. 20 yaşından önce bu farklılıklar bazen sosyal hayatta bir ayak bağı olarak görülebiliyor. Gençler bazı fiziksel özelliklerini beğenmedikleri için toplum içinde olduğu kadar, arkadaş grupları arasında da sıkıntı yaşıyor.

Peki 20 yaş öncesi gençler bizden ne istiyor? Kendilerinde değiştirmek istedikleri başlıca özellikler neler oluyor? Bunlara birlikte göz atalım.

Gençler en çok da burun estetiği, meme küçültme, meme asimetrisinin düzeltilmesi ve erkekler için sözkonusu olan bir ameliyat türü olarak bilinen jinekomasti (meme küçültme) operasyonu nedeniyle çok sık talepte bulunuyor. 20 yaş öncesindeki gençlerin en çok talep ettiği bu 4 ameliyata ilişkin olarak bazı bilgiler vermemiz gerekiyor.

Burun estetiği: Bu yaş grubunda en sık talep edilen estetik ameliyatların başında geliyor. Gençler burunlarındaki şekil bozukluklarından çok şikayet ediyor. Burun ucunun düşük olması, burnun kemerli yapısı, büyük bir görünüme sahip olması gibi nedenlerle bize geliyorlar. Burun estetiği yapabilmemiz için, burnun gelişiminin yüzde 90’ını tamamlamış olması gerekiyor. Kızlarda ve erkeklerde gelişim farklı olduğundan burun estetiğini yapmadan önce bu noktaya dikkat etmemizde fayda var. Genç kızlara burun estetiği 13-14 yaşlarında yapılabilirken, erkeklerde 15-16 yaş civarında ameliyat daha doğru oluyor.

Erkekler Büyük Meme İstemez: Erkekler hangi çağda olursa olsun meme bölgelerinde yağ birikmesini, tişörtleriyle dolaşmak yerine tişört üzerine gömlek giyerek yaşamayı hiç sevmezler. Kaç yaşında olurlarsa olsunlar zayıflayarak ya da spor yaparak tamamen kurtulmayı başaramadıkları bu sorunla ilgili olarak kesin çözüm peşinde koşarlar. Jinekomasti olarak isimlendirdiğimiz bir ameliyat yöntemiyle erkekleri, meme bölgelerinde biriken fazla yağlardan kurtarmamız mümkün olabiliyor. Özellikle de gençlik döneminde erkeklerin sosyal ilişkilerini bozan, kız arkadaşlarına karşı mahçup olmalarına yol açan meme büyümesi sorunu ameliyatla giderilebildiği gibi, liposuction uygulamasıyla da çözümlenebiliyor. Bazı erkeklerde meme dokusunda çok fazla yağ biriktiğinden, oradaki dokularda da sarkmalar görüldüğünden toparlanması amacıyla ameliyat daha doğru bir seçenek oluyor. Yağlanma daha azsa, deri ve bölgedeki dokularda çok fazla sarkma olmadıysa liposuction da amacımıza ulaşmamızı sağlayabiliyor.

genclere_estetik_operasyon_19052014_2Genç kızlar asimetrik memeye takılıyor: İnsan vücudunda bir organdan iki veya daha fazla varsa ve gözle görülebilir bir yerdeyse çevredekilerin dikkatini çeker. Gözlerin birinin büyük diğerinin küçük olması, çok parmaklılık kadar, asimetrik görüntülü memeler de kişilerin sosyal ilişkilerini olumsuz yönde etkiler. Bazı kişilerde meme dokusu farklı büyüklüklerde olabiliyor. Biri daha büyükken, diğeri daha küçük oluyor. Aradaki bu farklılık da memede asimetri yaratıyor. Genç kızlarda meme gelişimi tamamlandıktan sonra iki memeyi birbirine eşitlemek mümkün olabiliyor. Bu ameliyatlarda memelerin durumu dikkate alınır. Biri çok küçük, diğeriyse çok büyük ve sarkıksa, büyük olan küçültülerek formu daha dik bir hale getirilir. Küçük olana ise vücuttaki yağ dokusundan takviye yapılabilir. Ya da silikon protez uygulanabilir.

Büyük meme de istenmiyor: Genç kızlar çok küçük ya da asimetrik meme dokusundan şikayet ettikleri gibi, çok büyük meme dokusundan da rahatsız oluyor. Çok büyük memeye sahip olmak, yaygın sırt, bel ve boyun ağrılarına neden olduğu gibi, genç kızların kıyafet özgürlüklerini de kısıtlıyor. Sosyal ortamlarda mutsuz olmalarına, büyük beden kıyafet giymelerine neden oluyor. Genç yaştaki hiç kimse de orta yaşlı bir teyze görüntüsüne sahip olmak istemiyor. Eğer genç kızın memesi oluşumunu tamamladıysa, cerrahi operasyonla büyük meme küçültülebilir. Meme oluşumu tamamlanmadan yapılması doğru değildir. Çünkü meme dokusunu küçültürsünüz, gelişme ve büyüme devam ettiğinden dolayı tekrar büyüyebilir. Bu nedenle gelişimi bitince yapılması önem taşıyan bir ameliyattır.

Özet
20 yaş altı için estetik...
Yazı başlığı
20 yaş altı için estetik...
Açıklama
20 Yaş Altı İçin Estetik... Dikkat Etmeniz Gerekenler ve Cerrahi Tavsiyeler İçin Nurisoysal.com'u Ziyaret Edin.
Yazar
nurisoysal.com