Bayram tatili, estetik tatili oldu

Bayram tatili, estetik tatili oldu

Bayram Tatili, Estetik Tatili Oldu

Bayram tatillerinin uzun olduğu yıllar, eskiden sanatçılar için estetik yaptırma fırsatıydı. Ancak günümüzde artık sadece sanatçılar değil şirket çalışanları da, yoğun iş temposunda fırsat bulamayıp yaptıramadıkları estetik işlemler için bayram tatillerini tercih edebiliyor. Tatil öncesinde estetik yaptırıp işe gitmedikleri süreyi iyileşme süreci olarak değerlendiren çalışanlar, tatil bitip işlerine döndüklerinde yepyeni bir çehreyle yaşamlarına devam ediyor. Bayram tatilini yıllık izniyle birleştirenler bu sayede iki haftalık bir tatil imkanına kavuştuklarından dolayı, daha kısa sürede iyileşen estetikler için bu dönemi bir fırsat olarak değerlendiriyor.

Bayram tatili süresince çalışanların en çok yaptırmayı tercih ettikleri estetik işlemlerin arasında liposuction, göz kapağı, göz torbası, burun ameliyatları, botoks, dolgu ve iple asma yöntemleri, meme toparlama, dikleştirme, büyütme yer alıyor. Bu işlemleri yaptırdıklarında iş temposunun yoğunlaştığı sonbahar ve kış aylarında işyerlerinden ekstra izin almak zorunda kalmayan çalışanlar, şişmiş bir yüzle, morarmış bir ciltle işlerinde görünmek istemiyor.

bayram_estetigi_14102013_1

Gün boyu ofiste çalışmak, uzun mesai saatlerine eklenen fazla mesailer, bazen hafta sonu tatillerinde bile çalışmak zorunda kalmak, sık sık seyahat etmek çalışan insanların yemek, uyku ve sosyal yaşamlarındaki düzenlerini bozuyor. Uykusuzluk, düzensiz saatlerde gereğinden fazla ya da az kalori almak, sık seyahate çıkmaktan kaynaklanan çeşitli sorunlar, fazla kiloya neden olabiliyor. Tüm bu zorlayıcı koşullara rağmen günlük yaşamlarında düzenli spor yapan, beslenmesine dikkat ettiği halde çeşitli bölgelerinde yağlanma olan kadınlar ve erkeklerin yardımına liposuction yetişiyor. Bu yağlanmaları önlemek amacıyla en çok karın, basen, bacak içleri, belin kenarları gibi yerlere uyguladığımız, ince kanüllerle yağ alma işlemi anlamına gelen liposuction yöntemini kullanıyoruz. Beslenmeye dikkat edip, spor yapmaya özen gösteren kişilerde yağ alma işlemlerinden sonra, aynı yerde yağ birikimi olmadığını görüyoruz. Çalışanlar işyerlerinde daha fit görünmek amacıyla liposuction işleminden sıkça yararlanıyor. Liposuction olduktan sonra kişi işini gücünü yapar hale gelebilir ama yüzde yapılan işlemler 4-5 günde iyileşemeyebilir.

Çalışanların ikinci sırada en sık yaptırdığı işlemlerin arasında botoks geliyor. Botoksu alındaki yatay ve dikey kırışıklıklarda, göz kenarlarındaki çizgilenmeleri açmada kullanıyoruz. Bazı kişilerde genetik olarak genç yaşta bile olsa alın bölgesinde rahatsız edici çizgiler oluşabiliyor. İki kaş arasında dikey olarak görülen çizgilerse, kişiyi çok sert gösterebiliyor. İş hayatında pozitif görüntünün önemini kavrayan çalışanlar, kaşlarının arasındaki çizgilenmelerden de botoksla kurtulabiliyor. Bazı kişilerde genetik faktörler ve cilt yapısı nedeniyle botoks yeterli sonucun alınmasına imkan vermeyebiliyor. Bu durumda dolgu yapılması gerekiyor. Kişinin kendi yağ dokusundan alınan ve özel işlemlerden geçirildikten sonra uygulanan yağ enjeksiyonları kadar sentetik dolgu malzemeleri de, yanaklarda ve yanak çizgilerinde kullanılabiliyor.

YÜZ GERME DAHA AZ YAPILIYOR

Eskiden Ramazan ayında çalışmayan sanatçılar bu uzun çalışmama döneminde yüz germe estetiği yaptırıyordu. Son yıllarda yaşam koşullarımızın değişmesi, ağır stres, hava kirliliği, beslenmenin bozulması gibi faktörler, yaşamın hızı gibi faktörlerle ciltteki ve vücuttaki yıpranma arttı. Ancak eskiden olduğundan daha az kişi yüz germe gibi daha radikal işlemlerden kaçmaya başladı. Onun yerine küçük cerrahi işlemler dediğimiz botoks, dolgu ve ipler daha ön planda. Dünyada da çok agresif cerrahiden uzaklaşmaya yönelik bir trend hakim. Yüz germe ameliyatları da bu iki nedenden dolayı azalıyor. Ayrıca birçok aletler geliştiriliyor. Deri ve deri altı dokusunu etkileyen laser aletleri, thermajlar, radyofrekans işlemleri var. Yüz germeye olan ihtiyacı bu aletlerle yapılan işlemler de geciktiriyor.
Bayram tatilleri tatile çıkmadan yaptırılan burun estetiğinin iyileşme süreci için de bulunmaz bir fırsat oluyor. Çünkü estetik operasyondan sonra burnu korumak, çarpmamak, gözlük kullanmamak, nazik davranmak, çok sert hareketlerle silmemek gerekiyor. Artık eskisi gibi burun estetiğinden sonra gözaltlarında rahatsızlık verici geniş ve koyu renkte morluklar oluşmuyor. Sadece estetik yaptıran kişilerin bu dönemi daha rahat geçirebilmesi amacıyla stresten uzak durmak gerekiyor. Artık burun estetiğinde doğal görüntü modası var. Burnuna estetik operasyon yaptırdığını paylaşmak istemeyen insanlar, rahatlıkla bayram tatillerini bunun için değerlendirip eski görüntülerinden kurtulabiliyor. Burun konusunda doğal estetik daha ön planda. Kimse doğallığın dışına çıkmak istemiyor. Ameliyat olduklarını gizlemek istiyorlar. Çok belirgin çizgilerden kaçınıyorlar. Aynı şekilde dudaklarda da doğallık hep birinci tercihleri oluyor. Dudaklara silikon yaptırma modası devam etmiyor, epeyce bir azalma var. Dudaklarda da doğal estetik trendi geçerli oluyor. Dudak estetiğinden sonra da birkaç gün dikkat etmek, korumak gerektiğinden tatil estetiklerinin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Özet
Bayram tatili, estetik tatili oldu
Yazı başlığı
Bayram tatili, estetik tatili oldu
Açıklama
Bayram Tatili Estetik Tatil OIdu. En Çok Tercih Edilen Estetik Ameliyatlar ve Popüler Operasyonlar Hangileri?
Yazar
nurisoysal.com