Burun Estetiği

Burun Estetiği

Ülkemizle birlikte tüm dünyada en çok tercih edilen estetik ameliyatlardan olan burun estetiği, yüz ile daha uyumlu ve orantılı bir burun yapısı oluşturmak için yapılan operasyon çeşididir. Burun estetiğindeki asıl amaç uyumlu bir burun görünümü ile birlikte aynı zamanda doğallıktan da uzaklaşmamaktır. Bu açıdan son derece uzmanlık gerektiren burun estetiği ameliyatı, alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir.

Burun Estetiği ameliyatı; burun küçültme, burun dikleştirme, burun törpüleme, burun ucu estetiği ve kemerli burun ameliyatı gibi farklı seçenekler oluşturmakta. Kişinin burnu için en ideal burun estetiği seçeceği uzman doktor tarafından gerçekleştirilecek detaylı muayene sonrasında verilir. Bu muayene sırasında hasta ve doktor açık bir şekilde iletişimde olmalı beklentilerin rahatlıkla konuşulması gerekir.

Burun Estetiğinde Yaş Sınırı Var Mıdır?

Burun estetiği için yaş sınırı erkeklerde 18, kadınlarda 17 yaş olarak belirtilir. Bu aşamada kemik yapısı ve kişinin karakteri gibi özellikler de göz önünde bulundurulur.

Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burun estetiği ameliyatı, açık ve kapalı olmak üzere iki yöntemle de yapılabilmektedir. Hastanın burun yapısı için ideal olan ameliyat biçimine doktor tarafından gerçekleştirilecek muayene sonrasında karar verilir.

Burun Estetiği Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Burun estetiği sonrasında doktorun ilk gözlemi ile iyileşme süreci başlar. Bu aşamada ilk görünüm ve ilk yorumlar oldukça önemlidir. İlk gece doktor gözetiminde hastanede geçirilir. Daha sonra doktorun onayı ile birlikte hasta ev istirahatı için taburcu edilir. İlk haftada burunda bandaj ve eklentiler bulunur. Daha sonra doktor tarafından bu bandaj ve diğer eklentiler çıkarılır, burun dinlendirilmeye başlanır. Bu aşamada morarma ve şişme gibi sonuçlar ortaya çıkabilir fakat iyileşme sürecinde son derece doğaldır. Tüm bu süreçlerin doktor denetiminde devam etmesi oldukça önemlidir.

Burun Estetiği Fiyatı Nedir?

Burun Estetiği fiyatı için en doğru karar gerçekleştirilecek muayene sonrasında verilebilmektedir. Her kişinin burun yapısının farklı olması burun estetiği fiyatının da farklılaşmasına neden olabilir.

Burun estetiği fiyatı almak ve muayene olmak için form doldurabilir, iletişim bilgilerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.