Burun Eti Ameliyatı

Burun Eti Ameliyatı

Burun Eti Ameliyatı, diğer estetik operasyonların aksine daha çok sağlık sebepleri ile gerçekleştirilmektedir. Sağlıklı nefes almayı önleyen burun etinin burun yapısından çıkarılması ve daha rahat bir nefes alımı sağlanması amaçlanır. Burun eti ameliyatı ile birlikte estetik dokunuşlar da gerçekleştirilebilmektedir. Böylece sağlık sorunları giderilirken aynı zamanda estetik bir burun görünümü de kazandırılabilir.

İnsanların nefes alması için durmadan çalışan burun eti çeşitli nedenlerden dolayı büyüyebilir.  Solunum yolları için oldukça önemli olan burun eti konka olarak da bilinmektedir.

Burun eti dışarıdan burnumuz ile içimize çektiğimiz havayı nemlendirir temizler ve ciğerlerimize bu şekilde ulaşmasını sağlar. Sağlıksız ortamlarda bilinçsiz ilaç kullanımlarında sinüzitte hatta nezlede bile burun eti büyümesine neden olan sebepler ortaya çıkabilmektedir.  Burun etinin büyümesi nefes almamızı zorlaştırırken tedavi gerektiren bir rahatsızlık olarak karşımıza çıkmaktadır.

Genel olarak burun eti büyüklüğüne bağlı tedavi yöntemleri vardır. Bu tedavi yöntemlerinden biri ilaç kullanımıdır. Ancak ilaçla geçmeyen burun eti büyümeleri için tercih edilen bir diğer yöntem radyo frekans yöntemidir. Bu yöntem ağrısız ve sızısız sadece on dakikalık bir işlemle yapılır. Hasta gündelik hayatına hemen dönebilmektedir. Bir diğer yöntem ise cerrahi operasyondur.

Siz de nefes almakta zorlanıyorsanız burun eti büyüme riskiniz var demektir. Kendinize uygun bir tedavi yöntemi ile bu hastalığı sonlandırabilirsiniz.

Burun ameliyatı yöntemlerinden burun eti ameliyatı ile ilgili detaylı bilgi almak için iletişim bilgilerimizden iletişime geçebilir ya da form doldurabilirsiniz.