Erkek Burun Estetiği

Erkek Burun Estetiği

Erkeklerin ve kadınların günlük yaşamdaki olaylara bakışları, takındıkları tutum farklı olabiliyor. Bu farklılık kendini estetik operasyonlarda da gösteriyor. Kadınların önemli bir çoğunluğu özellikle de burun estetiği yaptırdığını açıklamakta bir sakınca görmezken, erkeklerin yaklaşımı saklamaktan yana olabiliyor.

Kadınların burun estetiği ile erkeklerinki de birbirinden çok farklı. Kadınlar güzelliği ön planda tutarken, erkekler doğallığı ve işlevselliği daha önemsiyor. Elbette bunda çocukluktan, gençlikten bu yana erkeklerin daha çok dışarıda olmalarının, hareketli yaşamlarının, spor yapmalarının rolü var. Çünkü tüm bu etkenler erkeklerin burun içlerinde gerek spor nedeniyle, gerekse spor dışında oluşan travmaların yarattığı sorunları artırıyor.

Burun içindeki bu sorunlar da nefes alıp vermeyi güçleştiriyor. Erkekler de bu yüzden erkek burun estetiği ile öncelikli olarak burun içindeki sorunlardan kurtulup rahat nefes alıp vermeyi daha çok önemsiyor.

Erkek Burun Estetiği Öncesi

Bizim yaptığımız erkek burun ameliyatı ile bu sorunun da en az estetik görünüm kadar düşünülüp düzeltilmesinin planlanması gerekiyor. Ameliyat sırasında nefes almayı engelleyen sorunların ortadan kaldırılması öncelikli oluyor.

Cerrahın burada en önem verdiği şey, burnun yüzle orantısı, büyüklüğü, görünümü, deri yapısı, dudak ve burun açılanması, alınla burun arasındaki açılanmanın mevcut yüz yapısıyla uyumudur. Ayrıca muayene sırasında burun derisinin yapısı, kalın, ince, yağlı olup olmadığı gibi noktalar da önemlidir. Çünkü kalın ve yağlı burun yapısında şişlikler daha uzun sürebiliyor. Eğer bu bilgi hastayla paylaşılmazsa, estetik operasyonun başarısız olduğunu düşünebilir. Bu bilgilendirme çok iyi bir şekilde yapılmalıdır.

Burundaki deri yapısının da incelenmesinin ardından, burun, kemik yapısı ve kıkırdak yapısının durumu gözden geçirilir ve nasıl bir kıkırdak şekillendirilmesi yapılması gerektiği hastayla tartışılır.

Burun deliklerinin genişliği, burun delikleriyle hangi oranda şekillendirme yapılabileceği, bunun gerekli olup olmadığı da hastaya vereceğimiz bilgiler arasında yer alıyor.

Burun estetiği ameliyatlarından biri olan erkek burun estetiği hakkında detaylı bilgi almak için form doldurabilir, Op. Dr. Nuri Soysal’dan randevu alabilirsiniz.