Estetik öncesi sigarayı bırakın

Estetik öncesi sigarayı bırakın

Estetik Öncesi Sigarayı Neden Bırakmalısınız

 

Sigara içmeyenlere yapılan estetik işlemler 10 yıllık bir gençlik sağlıyor. Bu nedenle germe ameliyatların önce mutlaka sigaranın bırakılmış olması gerekiyor.

Kadınların genel olarak yüz, alın ve kaş düşüklüğünün yanı sıra en çok şikayetçi oldukları konuların başında boyun bölgesindeki yaşlanma etkileri geliyor. Boyunda hem sarkma, hem kırışıklıklar ortaya çıkıyor. Burada yapılacak germe işleminde sadece deriyi germek değil, boyun kasları ve boyundaki yüzeyel mimik kaslarının da gerilmesi büyük önem taşıyor. Tüm germe ameliyatlarında üzerinde önemle durulması gereken bir konu da sigara içilmemesi gerektidir. Çünkü sigara içen kişilerde iyileşmeyen yaralar ve kötü yara izleri görülüyor. Sigara içmeyenlere yapılan estetik işlemler 10 yıllık bir gençlik sağlıyor. Bu nedenle germe ameliyatların önce mutlaka sigaranın bırakılmış olması gerekiyor.

estetik_ve_sigara_01092014_1

Boyun bölgesindeki kasın düşüklüğü, çenenin altında ön tarafta olan ince bantların oluşmasına neden oluyor. Buradaki derinin gerilmesiyle genç görünümlü bir boyun yaratmak mümkün olabiliyor. Ancak burada önemle vurgulamamız gereken bir nokta var ki, boyunda kadınların en çok şikayetçi oldukları, üstelik çok genç yaşlarda da görülebilecek olan enine derinleşmiş çizgilerin, boyun bölgesine uygulanan estetiklerle geçmeyeceğidir. Enine çizgiler ameliyatla da geçmez. Boyuna olan bant şeklindeki oluşumlar ve dokudaki gevşeklik ise estetik ile ortadan kaldırılabilir. Enine olan çizgiler boyun hareketiyle oluştuklarından ameliyattan sonra da kalacaktır ama çizginin görünümü hafifleyecektir. Boyun germede ameliyat tekniğinin dışında botoks uygulamalarını da yapıyoruz. Bunu da boynun aşağı doğru sarkmasına yol açan bantlardan kaynaklanan sorunları azaltmak amacıyla uyguluyoruz. Uygun hastaya uygun işlem yapılması dikine bantların azalmasını, boynun daha gergin olmasını sağlıyor.

estetik_ve_sigara_01092014_2ÇOK GENÇ İNSANLAR BİLE ALIN ESTETİĞİNE İHTİYAÇ DUYUYOR

Yaş, genetik koşullar, hayat biçimi, beslenme, kişinin stres yükü yüzüne yansıyor. Yüz bir ayna gibi yaşamın tüm yorgunluklarının izlerini taşıyor. Dışarıdan insanların yüzlerine baktığımızda görüntülerini bir bütün olarak değerlendiriyoruz. Tek tek baktığımızda hoş olmayan bir görüntüyü yüzün diğer bölümlerinin güzelliği örtebiliyor. Bu bütünlüğü bozan bir görüntü olduğunda da estetik işlemler devreye giriyor. Yaşla birlikte bazen de yaştan bağımsız genetik koşulların etkisiyle alında derin çizgilenmeler, düşüklükler, boyun bölgesinde sarkmalar olabiliyor. Derin çizgilerin, düşen kaş kenar yapısının düzeltilmesi için bu bölgelerin gerilmesi gerekiyor. Bunda bir yaş sınırı bulunmuyor. Bazen genç insanlarda bile dokuların düştüğü bir alın yapısıyla karşı karşıya kalmak sözkonusu olabiliyor. Bu nedenle bazı kişilerde genç yaşlarda alın germe işleminin yapılması, ileriki yaşlarda dokuların daha fazla deforme olmasını engelliyor. Alın ve şakak bölgesindeki düşüklükleri kapalı ameliyat tekniğiyle gerebiliyoruz. Endoskopik şakak ya da alın germe işlemi sırasında birkaç küçük delikten girerek kaş kenarları ve alnın üst bölümünü geriyoruz. Bu delikler saç deri sınırının bir santimetre kadar arkasından açılıyor. Üç tane delik yeterli oluyor. Buradaki sarkan dokunun gerilerek bir yere sabitlenmesi gerekiyor. Genelde kafadaki kemik yapıya eriyebilen vidalarla sabitliyoruz, bu vidalar dokuyu yukarıda tutmaya yarayarak sarkmanın önüne geçiyor. Ancak bu ameliyatın en önemli noktası, tesbit noktasının iyi yapılmasıdır. Son yıllarda botoks enjeksiyonlarının bu kadar yaygın kullanılmaya başlanmasından sonra alın ve şakak ameliyatlarının sayısında azalma olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü botoks alın germe ve kaş düşüklüğünün giderilmesinde önemli bir rol oynuyor.

Özet
Estetik öncesi sigarayı bırakın
Yazı başlığı
Estetik öncesi sigarayı bırakın
Açıklama
Sigara Içmeyenlerde Estetik 10 Yıl Gençlik Sağlıyor. Sağlıklı Bir Cilt İçin, Yazılarımıza Göz Atın!
Yazar
nurisoysal.com