Göz Altı Torbası Ameliyatı

Göz Altı Torbası Ameliyatı

Genetik yapının dışında çok uzun süre bilgisayar başında çalışmak, TV izlemek, yorgunluk, uykusuzluk gibi çevresel etkenler nedeniyle gözaltı torbaları oluşabiliyor. Peki gözaltı torbalarından nasıl kurtulabilirsiniz?

Genetik tüm vücudumuzdaki kodları belirleyen bir yapı. Birinci derece yakınlarımızda yani annemizde, teyzemizde, anneanne ve babaannemizde olan özellikler bizde de bulunabiliyor. Örneğin ailenizdeki kadınlarda gözaltı torbaları varsa, sizde de daha 20’li yaşlarda gözaltı torbaları oluşabilir. Ancak genetik yapının dışında çok uzun süre bilgisayar başında çalışmak, TV izlemek, yorgunluk, uykusuzluk gibi çevresel etkenler nedeniyle de gözaltı torbaları oluşabiliyor.

Günlük hayatta genellikle yüzde en fazla bakılan bölgeler, alın, gözler, burun, yanaklar ve dudaklardır. Bu bölgelerde herhangi bir sorun oluştuğu zaman insanlar rahatsızlık duymaya başlarlar. Bu sorunlardan kurtulmanın çaresini ararlar. Gözaltı torbaları bazen oluşup kendiliğinden geçer. Çok yorgun, stresli, uykusuz günler geçirdiyseniz, dinlenince, sağlıklı bir şekilde uyuyunca gözaltı torbalarından da kurtulursunuz.

Yaşam şeklinizde sağlığınıza katkıda bulunacak yatırımlar yapmanıza rağmen bir düzelme olmuyorsa, düzeltmek istediğiniz sorunlar aynen devam ediyorsa o zaman çözüm arama vakti gelmiş demektir.

 

Göz Altı Torbaları Nasıl Tedavi Edilir?

Uzun yıllar boyunca gözaltı torbalarıyla yaşayan insanlar, bu yapılardan estetik operasyonla kurtuldukları zaman birdenbire 5-10 yaş gençleşiyor. Eğer kişinin gözaltı torbaları varsa, yüzünde de bazı estetik işlemler yaptırdıysa bu gençlik ifadesi daha da belirgin hale geliyor.

Gözaltı torbalarının hangi aşamada olduğu, bu genç görüntünün derecesine de etki ediyor. Gözaltı torbaları henüz başlangıç evresindeyse neden oluştuğunu tespit etmeye çalışmak önemlidir. Bazı kişiler çok yoğun, doğru dürüst haftalık tatil bile yapamayarak, çok fazla seyahat ederek, sıkça uykusuz kalarak, düzgün beslenemeyerek yorucu bir tempoda çalışmak zorunda kalabiliyor.

Yoğun tempodan kaynaklanan bir sorun olduğunu düşünüyorsak şayet, hastamızın uykusuz kalmamaya özen göstermesini, bulduğu tüm fırsatları dinlenerek geçirmesini isteriz. Bazı gözaltında etkili dinlendirici dermo kozmetik ürünleri hekim önerisiyle kullanmak, gözaltı bağ dokusunu sıkılaştırıcı ürünler kullanmak yeterli ve faydalı olabilir.

Genetik faktörler ve yaşlanmaya bağlı olarak ilerlemiş torbaların basit yöntemlerle giderilmesi mümkün değildir, plastik cerrahi uzmanına başvurmakta fayda vardır. Göz altı torbası ameliyatı ile bu fıtıklaşan bölüm çıkarılarak o bölgenin daha gergin ve genç görünmesi sağlanabilir. Ancak alanında uzman bir hekimin bu operasyonu titizlikle yapması gerekir. Çünkü gözlerin ifadesinde bir farklılığa da yol açmamak önem taşıyor.

Yüz estetiği ameliyatlarından biri olan göz altı torbası ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için form doldurabilir, Op. Dr. Nuri Soysal’dan göz altı torbası ameliyatı için randevu alabilirsiniz.

Göz Altı Torbası İle İlgili Konular

Göz Altı Torbaları Neden Olur?

Göz Altı Torbası Oluşmaması İçin Alınabilecek Önlemler