Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Yaşın ilerlemesi ve yer çekiminin de etkisiyle birlikte kaşlarda alt ve üst göz kapaklarında deride sarkma gevşeme ya da fazlalığı gözlenebilmektedir. Bununla birlikte alt göz kapaklarında yağ dokularının öne doğru birikmesi sonucunda da gözaltı torbaları oluşabilmektedir. Bununla birlikte göz kenarlarında kazayağı da yaşla birlikte oluşabilmektedir. Bu durum görsel açıdan bir bozukluğa neden olmasıyla birlikte yeni göz kapağı estetiği yöntemlerinin de gelişmesiyle çözümü olan bir durumdur.

Tıpta blefaroplasty olarak adlandırılan göz kapağı estetiği 30-35 yaş üstü hastalara uygulanmakla birlikte operasyon öncesi hastanın taleplerini iyice anlamak açısında bir ön görüşme operasyonun başarılı ve hastanın da operasyon sonrası memnun ayrılması için anahtar bir kilit konumundadır. Kişinin isteğine göre sadece alt veya üst ya da her iki göz kapağı için de işlem yapılabilir.

Göz kapağı düşmesinin yanında kaş düşüklüğü de hastada bulunuyorsa kaş kaldırma ameliyatı da hastanın mutlaka düşünmesi konulardan birisidir. Kaş düşmesi sorununun giderilmeden yapılan bu ameliyatlardan sonra kaş düşüklüğü giderek artacağından estetik görünüm açısından kötü bir görüntü oluşturacaktır. Bu ameliyat kişide daha genç görünüm sağlamaktadır.

Göz kapağı estetiği kişinin alt ve üst kapaklarındaki kümelenmiş yağların gevşemiş ve sarkmış fazla derinin alınmasını kapsayan cerrahi bir işlem olmakla birlikte hastada göz kapakları çevresindeki kırışıklıkların giderilmesinde en etkili yöntemlerden birisidir. Ameliyat lokal anestezi ile gerçekleştirilmektedir. Ameliyat sonrası göz kapağı ve çevresi birkaç gün şiş kalabilir. Ancak bu şişlikler 4 – 5 gün sonra geçmeye başlar. Ameliyat sonrası enfeksiyon oluşma riskine karşı antibiyotik ve ağrı kesici ilaçlar verilir. Genellikle birkaç gün sonra dikişler alınır ve hasta bir hasta on gün gibi bir süreden sonra normal iş hayatına dönebilir.

Yüz estetiği ameliyatlarından biri olan göz kapağı estetiği hakkında detaylı bilgi almak için form doldurabilir, Op. Dr. Nuri Soysal’dan randevu alabilirsiniz.

Özet
Göz Kapağı Estetiği
Yazı başlığı
Göz Kapağı Estetiği
Açıklama
Op. Dr. Nuri Soysal'dan göz kapağı estetiği nasıl yapılır sorusunun cevabını öğrenebilir, göz kapağı estetiği için randevu alabilirsiniz.
Yazar
Nurisoysal.com