Yarına bırakılmayan estetikler

Yarına bırakılmayan estetikler

Kadınlar İçin Öncelikli Estetik Ameliyatlar

 

 

Yerçekiminin etkisi, genetik faktörler bazı kadınları yaşlanma, yıpranma yönünden daha az etkilerken, bazı kadınlar aynı ölçüde şanslı olmayabiliyor.

yuz_germe_20130819004r

Kadınlar içinde bulundukları yaştan daha da yaşlı, yıpranmış göründüklerinde bu görüntüye tahammül edemiyor. En kısa sürede estetik işlem yaptırmak istiyor. Bu işlemlerin başında yüz bölgesine yapılan estetik müdahaleler var.

Kadınların yüz bölgelerinde en fazla tercih ettikleri 5 estetik işlem var. Bu estetik işlemler, kadınların beklenti ve isteklerini doğru bir şekilde karşılayabiliyorsa, kadınlar kendilerini çok daha genç, güzel, tazelenmiş hissediyor. Yüzde en fazla tercih edilen 5 estetiğin neler olduğuna gelince şöyle sıralayabiliriz: Yüzün orta bölümündeki yüz germe işlemleri, yüzün alt bölgesindeki germe işlemleri, kaş kaldırma operasyonları, gözkapağına uygulanan işlemler ve çeşitli dolgu maddelerinden yararlanılarak uygulanan estetik işlemler.

YAŞLI GÖSTEREN YANAK ÇİZGİLERİ:

Kadınların en yoğun olarak şikayetçi oldukları konuların başında yanak bölgelerinde oluşan derin çizgiler ve katlanmalar gelir. Bu çizgiler yüze hem sert bir ifade verir, hem yorgunluk hissi uyandırır, hem de kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterir. Yüzün orta bölgesi olarak adlandırdığımız bu alanda yapılacak en etkili işlem, şakak bölgesinden yapılacak kesiyle endoskopik olarak yanaklara doğru ilerleyip o dokuları yukarı doğru çekme işlemidir.
Bunlar da endoskopların gelişmesiyle güvenli ve etkili bir şekilde yapılabiliyor. Bu tekniğin dışında daha basit işlemlerle de orta yüz bölgesini gençleştirmek sözkonusu olabiliyor. Örneğin göz kapağı ameliyatlarında yapılan kesilerle de orta yüz bölgesinde gençlik elde etmek mümkündür.

goz_kapagi_estetigi_20130819004r

ÇENEDE SARKMA OLABİLİYOR:

Yanakların alt kısmında ve çene kemiklerinin etrafındaki yumuşak dokularda zaman içinde sarkıklıklar oluşuyor. Bu sarkıklıkları ve yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırabilmek amacıyla yüzün alt bölgesini kapsayan bir estetik işlem gerçekleştiriyoruz. Kulak etrafından girerek, kulak konturlarına uyacak ve kulak kıvrımlarının içinde kalacak şekilde kesiler yapıyoruz. Bu kesileri de gözle görülür bir iz bırakmayacak şekilde gerçekleştiriyoruz.

KAŞ KALDIRMA KADINLARIN VAZGEÇİLMEZİ:

Son zamanlarda endoskopların tıbbi uygulamalara girmesinden sonra daha az komplikasyon yaratarak etkili sonuç elde etme imkanımız oldu.
Daha önceden kaş kaldırma için başın üstünden boylu boyunca kesiler giriyorduk.
Şimdi saçların içinden yaptığımız küçük kesilerle ve endoskop yardımıyla klasik tekniklerle elde edilen sonuçlara eşdeğer etkili sonuçlar elde edilebiliyoruz. Buna “Endoskopik Kaş Kaldırma” diyoruz.
Bu tekniğin avantajı, hastaların çok kısa zamanda hiç anlaşılmayacak şekilde günlük yaşama dönebilmesidir. Doğru yapılırsa iyi sonuç alınır.

KİMSE SARKMIŞ GÖZ KAPAĞIYLA DOLAŞMAK İSTEMİYOR:

Yaşlandıkça ciltte sarkmalar oluşuyor, gözdeki yağ dokuları da zamanla dışarı doğru daha belirgin hale geliyor.
Göz kapağı ameliyatlarında hastanın ihtiyacına göre sarkık cildin fazla kısımları çıkarılabilir, dışarı doğru uzanan yağ dokusu fazlalıkları düzeltilebilir. İhtiyaç halinde bu yağ dokularının yeri değiştirilerek daha alt bölgelere yani çökmüş olan kısımlara doğru ilerletilebilir.
Çoğu zaman kaş kaldırma işlemi de eklenerek üst gözkapağında daha ideal sonucu elde etmek mümkün olabiliyor.

yuz_germe_02_20130819004r

DOLGU SERT iFADEYi BiLE YUMUŞATIYOR

Dolgular çok çabuk bir şekilde hastanın günlük yaşantısına dönebileceği kısa süreli ve etkili bir işlem olarak en sık yapılan yüz plastik cerrahi işlemlerinden birisi haline gelmiştir. Piyasada pek çok dolgu maddesi bulunuyor. Her birinin farklı emilim süreleri vardır.
Ortalama 8 ay ile 2 yıl arasında dokular içerisinde kaldıkları söylenebilir. Botoks ise fazla kasılmış olan adalelerin gevşetilmesi esasına dayalı, ancak etkisi ortalama 4-6 ay süren ve doğru kullanıldığında çok etkili sonuçlar veren bir uygulamadır.
En çok kullanıldığı yerler iki kaş arasındaki dik ve yatay çizgiler, alındaki yatay çizgiler, gözlerin alt dış tarafındaki kaz ayağı çizgileri, üst dudaktaki fazla kasılmayla oluşmuş ince dik çizgilerdir.
Bunların her birinde botoks ideale yakın sonuç verebiliyor.
Ancak dolgu ve botoks yaşlanmayla oluşan sarkıklıklara çözüm getiremez.
Çoğu zaman bu işlemler cerrahi ile birlikte kullanıldıklarında sonuç çok daha başarılı olacaktır.

Özet
Yarına bırakılmayan estetikler
Yazı başlığı
Yarına bırakılmayan estetikler
Açıklama
Kadınların Yarına Bırakmadığı Estetikler ve Daha Fazlası İçin Nurisoysal.com'a Göz Atın. En Yeni Ameliyatlar, Süreçler ve Yeni Yöntemleri Burada Öğrenebilirsiniz.
Yazar
Nurisoysal.com