Meme Estetiği

Meme Estetiği

Doğumsal, ezdirme sonrası ya da dış etkenlere bağlı olarak deformasyon geçiren meme yapısı, estetik ve fonksiyonel açıdan daha sağlıklı bir görünüme çevrilebilmektedir. Bu operasyona meme estetiği denir. Diğer estetik ameliyatlarda olduğu gibi meme estetiğinde de amaç insan vücudu ile orantılı ve göze estetik gelen bir görünüm oluşturmaktır. Bu aşamada kişinin kendi vücudunu tanıması ve bu doğrultuda bir meme görünümü istemesi daha sağlıklı olur.

Meme estetiği ve göğüs estetiğinde hasta ile doktor arasında gerçekleşecek detaylı muayene, estetik sonrası istenilen sonuca ulaşmak için oldukça önem taşır. Bu muayenede hasta beklentilerini açıkça dile getirmeli, doktor da bu beklentilerin gerçekliliğini açıkça anlatmalıdır.

Meme estetiği; meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme ve asimetrik meme estetiği gibi çeşitlere ayrılır. Her kişinin ihtiyacının farklı olması meme estetiğini de çeşitlendirmekte. Birden çok meme estetiği çeşidi aynı seansta da gerçekleştirilebilmekte. Örneğin meme küçültme ve meme dikleştirme ameliyatı uzman doktorun da onayı ile tek bir operasyonda tamamlanabilmektedir. Aynı zamanda jinekomasti olarak da bilinen erkek meme estetiği, meme estetiği çeşitlerinden bir diğeridir. Meme dokusu normalden daha büyük olan erkeklerin tercih ettiği jinekomasti, göğüs yapısının normal seviyeye gelmesine yardımcı olur.

Meme Estetiği Neden Yapılır?

Artık teknolojinin geldiği boyut sayesinde çok rahatlıkla meme estetiği ile kadınlar bu meme ile ilgili sıkıntılarından kurtulabilmektedir. Hem çevredeki bakışların olumsuzluklarından kurtulmak hem de kendi psikolojisini daha iyi bir hale getirmek için böyle bir müdahale yapılabilmektedir. Elbette burada en önemli noktalardan bir tanesi vücut proporsiyonuna uygun bir şekilde ameliyatın gerçekleştirilmesidir. Yani herhangi bir ameliyat yapılacağı zaman mükemmel göğüslere sahip olunması için öncelikle vücut hatları ile uyumlu bir şekilde gerçek olması gerekmektedir. Örneğin fiziken daha gelişmiş bir bayana çok küçük göğüsler yapılması veya fiziken daha ince ve zayıf bir bayana çok büyük göğüsler yapılması her ne kadar onu anlık memnun etse de ilerleyen dönemde yine psikolojisi bozulmuş bir durumda kalacaktır.

Meme Estetiği Kaç Yaşında Yapılır?

Bilindiği gibi ergenlik dönemi ile birlikte başlayan meme gelişimi yaklaşık 18 yaşına kadar kadınlarda devam etmektedir. 18 yaşından itibaren göğüs estetiği konusunda ameliyatlar yapılabilir. Burada bazı kadınlar alay konusu olmakta bazı kadınlar vücutta ağrılar devam veya sütyen izlerinden sıkıntı yaşamaktadır. Bu yüzden de yapılacak olan estetik müdahale çok dikkatli ve özenli yapılarak sağlıklı bir sonuç sunulmaktadır. Bu konuda estetik cerrah da gerekli yönlendirmeler konusunda yardımcı olacaktır.

Meme Estetiği Fiyatı Nedir?

Meme estetiği fiyatı için hastanın detaylı bir şekilde muayene olması gerekir. Bu muayenede meme estetiği çeşidi ile birlikte ihtiyaç duyulan silikon miktarına da karar verilir. Tüm bu etkenler meme estetiği fiyatına doğrudan etki edebilir.

Meme estetiği fiyatı almak ve Op. Dr. Nuri Soysal’dan muayene olmak için form doldurabilir, iletişim bilgilerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Özet
Meme Estetiği
Yazı başlığı
Meme Estetiği
Açıklama
Meme estetiği ve göğüs estetiği ile vücudunuz için ideal meme yapısına sahip olabilirsiniz. İstanbul meme estetiği hakkında detaylı bilgiye şimdi ulaşın.
Yazar
Nurisoysal.com