Rinoplasti Burun Ameliyatı

Rinoplasti Burun Ameliyatı

Burun düzeltmeleri ya da estetik burun ameliyatı burun büyümesinin %90’ının tamamlandığı 16-17 yaşlarından sonra yapılır. Rinoplasti burun ameliyatı daha çok genel anestezi altında yapılır. Bu operasyon ile burun boyutlarının küçültülmesi, burun tümseğinin alınması, burun ucuna şekil verilmesi, üst dudak ile burun arasındaki açının düzeltilmesi, burun deliklerinin küçültülmesi ve burun orta bölümündeki eğriliklerin (septum deviasyon) düzeltilmesi yapılabilir.

Rinoplasti ameliyatı yaklaşık 2 saat sürer. Hastanede 1 gün yatılır. Ameliyat sonunda konulan tampon iki gün sonra çıkarılır. Bunun üzerine konulan alçı yedi gün sonra kaldırılır. Gerekirse 5 gün kalacak daha küçük bir alçı yapılabilir. Burun ve göz kapakları çevresinde oluşan ekimoz ve ödem ameliyattan 3 gün sonra azalır. Ekimozun geçmesi yaklaşık 2 hafta, burundaki şişliğin inmesi yaklaşık 1-1.5 ay alabilir.

Burun estetiği ameliyatlarından biri olan rinoplasti ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için form doldurabilir, Op. Dr. Nuri Soysal’dan randevu alabilirsiniz.