Uzun Burun Ameliyatı Sonrası

Uzun Burun Ameliyatı Sonrası

Uzun Burun Ameliyatı Sonrası

 

Yamuk iri veya uzun burun sorunu ile doktora başvurup estetik burun ameliyatı olan hastaların ameliyat sonrasında daha çabuk ve rahat bir iyileşme süreci geçirmesi için bazı kurallara uyması gerekir. Doktor tarafından bunlar ameliyat öncesi ve sonrasında hastaya anlatılmalıdır. Bu kuralların bazıları şunlardır.

Ameliyattan sonra burun içine kanama olmaması için vb. sebeplerle tamponlar konulur. Bu tamponlar burun deliklerini tıkadıklarından nefes almak oldukça zorlaşır. Bu yüzden rahat nefes almak için dinlenirken ve uyurken sırt üstü yatılmalıdır. Gözlük takılmamalı burun bir yere çarpılmamalı ve buruna baskı uygulanmamalıdır.

Ameliyat esnasında birçok kılcal damar kesildiğinden kanama olmaktadır. Ameliyattan sonra da bu kanamalar çok az da olsa devam edebilir. Bu durum burun çevresinde ve yüzde şişmelere sebep olabilir. Bunu önlemek için bira yüksek bir yastık kullanılması ve başın biraz yüksekte tutulması faydalı olabilir.

Burun içinde ameliyat sebebiyle aşırı kuruma olabilir. Bunu önleyip burun içini nemli tutmak için ise buruna hafifçe ıslatılmış pamuk konulabilir. Ameliyatın ikinci gününden sonra burun içine konulan şeyler çıkarıldığından nefes almak kolaylaşır ve rahatlama olur. Bir hafta geçtikten sonra burunun üzerindeki kalıp ta çıkarılınca rahatlama daha da artar. Bir ay sonunda burun üzerindeki şişlikler de geçer. Altı ay ile bir yıl içinde burun yeni şeklini tam olarak alır.

Özet
Yazı başlığı
Uzun Burun Ameliyatı Sonrası
Açıklama
Uzun Burun Ameliyatı Sonrası Dikkat Etmeniz Gerekenler ve Cerrahi Tavsiyeler İçin Nurisoysal.com'u Ziyaret Edin.
Yazar
nurisoysal.com