Yağ Alınması – Liposuction

Yağ Alınması – Liposuction

Yağ Alınması – Liposuction

 

 

 

yag_alinmasi_01

Yağ alınması yani liposuction deri altında fazla olan yağ birikimlerini uzaklaştırma tekniğidir. Bu teknik ile çene altı, kol, gövde, karın, kalça, uyruk iç ve dış kısımları , diz ve bacak bölgelerindeki yağ birikimleri alınabilir. Liposuctıon kilo verme amacı ile kullanılmaz. Vücutta şekil bozukluğuna yol açan bölgelerdeki yağ birikimlerine uygulanır. Genel anestezi altında yapılır. Ancak küçük bir alanda liposuction uygulanacaksa lokal anestezi kullanılabilir. Bu uygulama ile en fazla 3-4 litre yağ alınabilir. Uygulama yapılacak alanda 0,5 cm’lik deri kesi işi yapılarak ucunda küçük delikleri bulunan künt uçlu boru ile girilir. Boru vakum oluşturan sisteme bağlandıktan sonra bu bölgedeki yağ dokuları alınır. Kesi bölgesi bir veya iki dikiş ile kapatılır. Operasyon sonrasında elastik bandaj yapılır ve kilotlu varis çorabı giydirilir.

Hastanede kalma süresi 1 gündür. 1 hafta sonra bandajlar alınır. Oluşan morluk ve şişlik yaklaşık 2 hafta sonra azalır ve yaklaşık 1-1,5 ay sonra şişliklerin tamamına yakını iner ve istenen sonuç elde edilebilir.

Özet
Yağ Alınması - Liposuction
Yazı başlığı
Yağ Alınması - Liposuction
Açıklama
Yağ Alınması - Liposuction Son Yenilikler, Beklenmesi Gereken Sonuçlar, Operasyon Süreci ve Daha Fazlası Nurisoysal.com'da
Yazar
nurisoysal.com