Yaşlanma 30’larda başlıyor

Yaşlanma 30’larda başlıyor

Yaşlanma Belirtileri

 

Hava kirliliği, büyük şehirlerde yaşamanın getirdiği stres koşulları, kötü ve düzensiz beslenme gibi olumsuz çevre koşulları yaşlanmayı hızlandırıyor.

Buna genetik mirasımızdaki bazı olumsuzluklar da eklenince kadınlar daha 30’lu yaşlarda estetik yaptırmak durumunda kalıyor. Artık iş hayatının da gerek kadınlara, gerekse erkeklere daha bakımlı, daha fit görünmekle ilgili bazı öncelik sıralamaları yapmalarını gerektiriyor. Emeklilik yaşının artırılması, insanların iş hayatında daha uzun süre kalmak için bazı stratejiler geliştirmelerini de zorunlu kılıyor.

yaslanmaya_karsi_onlemler_08092014_1

Eskiden kadınlar sosyal yaşamlarında kendilerini daha güzel ve iyi hissedebilmek için estetik işlemlere yöneliyordu. Günümüzde ise öncelikler değişiyor, ülkemizin genç bir nüfusa sahip olması, kadınların iş hayatına katılımının artması, kariyer planlamalarında estetiğin de daha ağırlıklı yer almasını zorunlu kılıyor. Bu nedenle kadınlar daha 30’lu yaşlarından itibaren estetik işlemler yaptırmaya başlıyor, bunları yaptırırken de 40 ve 50’li yaşlarında da güzel olmak, fit görünmek gibi hedefleri bulunuyor. Aslında 30’lu yaşlar bir anlamda, kadınların fiziki görünümlerinde beğendikleri yönlerini koruma, beğenmedikleri özelliklerini ise estetik operasyonlarla daha da iyileştirmenin temellerinin atıldığı bir dönem. Bu nedenle biz estetik ve plastik cerrahi uzmanlarına başvuran kadınlar tüm vücut güzelliklerini koruma çabasıyla birlikte, en çok göz önünde olan yüz güzelliklerini ve ciltlerini korumaya yönelik estetik işlemler yaptırıyor. Yüzlerindeki akne izlerinin giderilmesine yönelik tedavilerden tutun da, alın germe, boyun ve dekolte estetiği işlemleri en çok talep gören estetik operasyonlar arasında yer alıyor.
30’lu yaşlarda ne oluyor?

Bu yaşlarda boyunda yatay çizgilenmeler başlıyor. Hatta bazılarında daha da genç yaşlarda çizgilenmeler başlıyor, genetik bazı etkenler ve cilt yapısındaki özellikler nedeniyle çok genç olmalarına rağmen boyundaki derin çizgilenmeler rahatsızlık veriyor. Bu çizgilenmelere bir de sarkma ve gevşeklik de eklenince, yaşlanmaya başlamış görüntüsü veren bir durum ortaya çıkıyor. Bu durum özellikle de açık kıyafetlerin giyildiği yaz mevsiminde estetik olmayan bir görüntü oluşuyor. Boyun estetiğinde çeşitli uygulamalar yapılıyor ve kişinin cilt yapısına, oluşan rahatsızlığın boyutuna göre yöntemler farklılaşıyor.

Boyun Germe: Boyundaki fazla birikmiş yağ alınıyor ve sarkmış kas yapısı toparlanıyor. Deri altından germe işlemi yapılarak, bu bölgenin daha gergin olması sağlanıyor. Fazla deri çıkarılıyor. Germe işlemi 45-50 ve daha üzeri yaşlardaki kadınlarda uygulanması gereken bir yöntem. 30’lu yaşlarda deride çok aşırı bir deformasyon olmasını beklemeyiz. Germe yerine yağ enjeksiyonu ya da botoks uygulamalarının yapılmasını daha doğru buluyoruz.

Yağ Enjeksiyonu: Bu bölgede yan tarafa doğru uzanan çizgilere ince yağ ve kolajen enjeksiyonları yapılabiliyor. Bu yağ dokusu kişinin kendi vücudundaki bölgelerden alınıp, özel işlemlerden geçirildikten sonra kullanılabileceği gibi, vücutta zaten bulunan kolajenin dışarıdan enjeksiyonla uygulanması da başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlıyor.

Botoks: Bazıları botoksun boyun bölgesine de uygulandığını duyunca şaşırıyor. Oysa botoks kullanılması, boyundaki yatay çizgilerin giderilmesinde fayda sağlıyor. Ancak gerek yağ enjeksiyonu, gerekse botokstan, daha genç yaştaki kadınlar yarar görüyor. Derinin bollaşması, sarkması, çok derin çizgilerin oluşması halinde boyun germe ameliyatı daha doğru bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

DEKOLTEYİ DE UNUTMAYALIM

Kadınlarda boyun estetiği ne kadar önem taşıyorsa, dekoltelerinin güzelliği de aynı şekilde önemli. Dekolte bölgesinde bazı çizgilenmeler oluşuyor ve bu da rahatsız edici bir görüntü yaratıyor. Ayrıca dekolte bölgesinde yağ birikmesi de oluyor.

yaslanmaya_karsi_onlemler_08092014_2Dekolte estetiğinde neler yapıyoruz?

Kırışıklıklara Dolgu: Dekolte estetiğini daha çok orta yaş grubu tercih ediyor. Bu bölgedeki deri elastikiyeti bozulduysa ince kırışıklıkları özel dolgu maddeleriyle dolduruyoruz.

Peeling İle Canlandırma: Küçük peeling ajanları ile derinin canlılığını, elastikiyetini artıracak işlemler uyguluyoruz. İleri derecede artmış çizgilenme varsa yağ enjeksiyonları yapıyoruz.

Meme Estetiği: Dekolte problemleri meme kaynaklıysa, her iki meme birbirine çok bitişikse bu dekoltenin görüntüsünü de bozuyor. Bu durumda iki memeyi birbirinden uzaklaştırıcı ameliyatlar yapılarak, dekoltenin güzel olmasına yardımcı olunuyor.

Botoks ve Yağ Enjeksiyonu: Bu bölgeye botoks ve yağ enjeksiyonu da uygulanıyor. Botoks dekoltenin daha gergin görünmesini sağlıyor, yağ enjeksiyonuyla da çizgiler yok ediliyor.

BOTOKS ALINDAKİ DERİN ÇİZGİLERDE ÇOK İYİ

Alın ve üst yüz bölgesinin oluşmuş problemlerinde düşüklerin ve kırışıklıkların giderilmesi için botoks enjeksiyonları mükemmel sonuç veriyor. Bu sayede yer çekimiyle oluşan çizgileri, doku ve kasların bozulan dengelerini botoks teknikleri uygulayarak gideriyoruz. Botoks uygulamalarını belirli sürelerle tekrarlamak gerekiyorsa da, alınan sonuçların yüz güldürücü olması nedeniyle kırışıklık ve çizgilerinden kurtulmak isteyenler botoksu öncelikle tercih ediyor. Tabi sadece botoksun yeterli olmadığı kişiler de bulunuyor. Botoks ile germe işlemi yaparken, çok derinleşmiş çizgilerin ve çukurlukların özel dolgu maddeleriyle doldurularak, dokunun tekrar kendini toparlaması ve alnın genç bir görünüme kavuşması sağlanıyor.

Özet
Yaşlanma 30'larda başlıyor
Yazı başlığı
Yaşlanma 30'larda başlıyor
Açıklama
Yaşlanma 30'Larda Başlıyor Dikkat Etmeniz Gerekenler ve Cerrahi Tavsiyeler İçin Nurisoysal.com'u Ziyaret Edin.
Yazar
nurisoysal.com