Yeni yöntemleri araştırın

Yeni yöntemleri araştırın

Estetik Dünyada Yeni Yöntemler

Estetik operasyonlardan yararlanmadan önce çok az insanda uygulandığı halde çok başarılıymış gibi sunulan yöntemleri mutlaka güvendiğiniz bir hekime danışmanızda yarar var.

Hepimiz hayatı farklı pencerelerden, farklı renklerle görüyoruz, deneyimlerimiz de yaşadıklarımızla doğru orantılı olarak gerçekleşiyor. Bu deneyimlerin acı sonuçları olabildiği gibi, bize hayatın farklı kapılarını açtıkları da olabiliyor. İnsanların sadece bir bölümü yaşadıkları deneyimlerin de etkisiyle ruhsal anlamda gerçek bir dönüşüm yaşabiliyor. Yeni kararlar alıyor, bunları uyguluyor. Bir bölümü ise yaşadıklarının ardından deneyimlerini kendini değiştirmek için kullanmıyor. Hepsi birer tercih elbette. Ruhsal olarak yaşadığı dönüşümü, fiziksel bazı yeniliklerle desteklemek isteyenler de estetik işlemlerden yararlanıyor.

estetik_yontemleri_05012015_1

Yeni yılda bir yıl daha yaşlanmanın, yıpranmanın, o yıl yaşanılan olumsuzlukların da etkisiyle kadınlarda da, erkeklerde de kendi bedenlerine, ruhlarına daha ayrıntılı bakma, düşünme safhası oluyor. Biten bir evliliğin, biten bir ilişkinin ardından psikolojik olarak kendini kötü hisseden, hayatında yenilik yaratmak isteyen, bambaşka bir yüzle dünyaya bakmak isteyenlerin bir kısmı buna dış görünüşlerinden başlamak istiyor. Özellikle 35-50’li yaşlarda bu daha sık oluyor. Bunun için de estetik operasyonlara yöneliyorlar. Kadınlar arasında ‘Yeni yıla yeni yüzümle girmek istiyorum’ sözünü çok sık duyar olduk.

Ancak estetik operasyonlardan ve ameliyatsız yöntemlerden yararlanmadan önce, dikkatli olunması gereken bazı noktalar var. Bunlardan en önemlisi eski bazı yöntemlerin farklı isimler verilerek yeniymiş gibi sunulması olarak karşımıza çıkıyor. Bazen de yöntem gerçekten de yeni çıkmış ve çok az uygulanmış oluyor. Yeni bir yöntemin tıpta kabul görmesinin ilk şartı belli sayıda insanda uygulandığında ne gibi sonuçlar elde edildiğini görmektir. Çok az insanda uygulandığı halde çok başarılıymış gibi sunulan yöntemleri mutlaka güvendiğiniz bir hekime danışmanızda yarar var.

Bir başka üzerinde önemle durulması gereken konu da, insanların kendilerini estetik yaptırma konusunda birtakım şartlanmalar içinde görmemeleridir. Estetik operasyonlarda modadan, olmazsa olmazmış tarzındaki yaklaşımlardan, başkalarının şart koşmaları ve psikolojik zorlamalarından uzak durmak gerekir. Özellikle de kadınların arkadaşlarının sağlıklı olmayan, gerekli de olmayan yaklaşımlarından uzak durmaları, kendileri için doğru olanı yine kendilerinin iyi bir şekilde düşünüp hayata geçirmeleri önemlidir. Çünkü her insanın yaşlanma koşulları, cildinin özellikleri, kendisinde görmek istedikleri, beklentileri, hayalleri farklıdır. Eğer estetik operasyon yaptırmak istiyorsanız bu konudaki beklentilerinizi çok iyi belirlemeli, kendinize olmayacak, yüksek hedefler koymamalısınız. Günümüzde artık estetik yaptırmak lüks olmaktan çıktığından dolayı, tercih edenlerin sayısı da her geçen gün artmaya başladı. Kişinin kendisini yenilemesinin formülü sadece yüzünü, vücudunu değiştirmek değildir. Fakat bu operasyonların yanı sıra insanın ruhsal gereksinimlerinin de doğru, sağlıklı bir şekilde karşılanması önemlidir. Sürekli estetik operasyon geçirip mutsuz olmak yerine kişinin kendisini mutlu edeceği hobiler edinmesi çok daha faydalıdır. Resim yapmak, yardıma muhtaç insanlar için çalışmak, sokak hayvanlarına destek olan gruplarda yer almak da pekala kişinin psikolojisine çok iyi gelebilir. Bu nedenle hayatımızda geçmişte yaptığımız ve tekrarladığımız bazı hatalarımızı düzeltmeye çalışmak, kendimizi geliştirmek, yeni sosyal çevrelere girmek, belki de bizi estetik ameliyatın getirdiği mutluluktan daha fazla pozitif olarak etkileyebilir. Elbette bunlar hekim olarak bizim önerilerimiz, bunlara karar verecek olanlar yine insanlardır. Yenilenme kişinin kendisini geliştirmesiyle de bütünleştiğinde kıymetli oluyor.

estetik_yontemleri_05012015_2Estetiğe güvenip kendinizi bırakmayın

Özellikle de 30 yaşından itibaren vücutta yağlanma ortaya çıkıyor. Kadınlarda bacak içlerinde, baldırlarda, karın bölgesinde, basenlerde, göğüslerde, sırt ve kollarda olmak üzere tüm vücutta artan yağ dokusundan erkekler de göbeklenerek nasibini alıyor. Ancak bazı kişiler liposuction yöntemine güvenerek yemeyi abartıyor. Bunun çok yanlış bir tutum olduğunu ifade etmeliyim. Liposuction yöntemiyle 3-5 lt’den fazla yağ alınamıyor. Bunun bir zayıflama yöntemi olmadığını tekrar vurgulamakta yarar var. Liposuction sadece lokal fazlalıkları uzaklaştırmaya yarıyor. Bu da diyetine dikkat eden, düzenli spor yapan insanlarda daha etkili oluyor. Estetik operasyonlar için artık çok sayıda yabancı hasta Türkiye’yi seçiyor. Bunda Türk plastik cerrahların uluslararası alandaki saygınlıkları ve başarıları da etkili. Henüz ülkemizde uygulanamayan yöntemler için yurtdışına gidilmesini anlayabilirim, ancak estetik cerrahide ülkemizde uygulanmayan çok az ameliyat yöntemi vardır. Bunların da iyi araştırılması gerekir. Yurtdışında dil sorunu, konaklayacak yer sorunu, ameliyatın başarısız olması halinde hukuki anlamda hakkını arayabilme gibi sorunlar olabilir. Bu nedenle kişinin tüm hayatını etkileyebilecek olan bazı ameliyatlardan önce iyi araştırma yapılması büyük önem taşıyor.

Özet
Estetik Dünyada Yeni Yöntemler
Yazı başlığı
Estetik Dünyada Yeni Yöntemler
Açıklama
Yeni Yöntemleri Araştırın. Sağlıklı ve Güzel Bir Görünüm İçin Bilmek Istediğiniz Her Şey Nurisoysal.com'da Sizi Bekliyor.
Yazar
Nurisoysal.com