Botoks ve Uygulamaları

Botoks cildimize yapılan bir uygulama olarak, Clostridium botulinum adlı bir bakteriden elde edilen bir protein türüdür. Bu protein, botokstan önce, aslında çok uzun bir süredir göz ve nörolojik hastalıkların tedavisinde de kullanılıyor. Bu tedavi haricinde, özellikle kadınlarda, kırışıklıkları gidermek adına yapılan botoks operasyonları, 10 yıldır güvenli ve başarılı şekillerde yapılmaktadır. Botoks tıp dünyasında cerrahi bir operasyon olarak değil, kozmetik bir ürün olarak kabul edilmiştir. Orta ve derin kırışıklıkları gidermek için botoks yapılmaktadır. Daha henüz 2002 yılında, Amerikan Gıda ve İlaç yönetimi Kurumu tarafından, güvenli bir şekilde kullanılabilen kozmetik ürünü olarak onay aldı. Botoks artık rahatlıkla herkes tarafından yapılabiliyor. Bugüne kadar ise bir milyonun üzerinde, insanlara botoks yapılmıştır.

 

BOTOKS FAYDALARI NELERDİR?

Botoks işlemleri ile, vücudunuzun herhangi bir yerinde oluşan kırışıklıkları giderebilirsiniz. Günümüzde kadın ve erkek fark etmeksizin, birçok kişi botoks yaptırmaktadır ve genelde kadınlarda, kendilerini genç göstermek için botoks yaptıranlar bulunuyor. Erken kırışma sebepleri veren; stres, güneş etkisi, sigara, hava kirliliği ve menopoz gibi birçok farklı etkiler olmaktadır. Bu tür etkenlerden dolayı, erken yaşta kırışan cildinizi düzeltmek için botoks yaptırabilirsiniz, fakat farklı amaçlar için botoks yaptırmak, hem cildinize zarar verecektir, ayrıca istediğiniz gibi bir görüntü elde edemeyebilirsiniz. Botoks kırışıklıkları gideren bir işlemdir. Sonuçta belirli bir yaştan sonra mutlaka cildiniz kırışacaktır, bunun kaçışı olmayacaktır.

 

BOTOKS NE ZAMAN YAPILIR?

Botoks ile yüz hatlarınız daha belirgin bir şekilde ortaya çıkar. Yüz mimiklerinizde ile beraber görülen kırışıklıklar, kaybolur ve yüzünüz daha canlı ve düzgün görünür. Orta yaşlardaki kadın ve erkeklerden, orta yaşı geçen, 50 ve üzeri yaşlarda olan kadın ve erkeklerde çok fazla botoks görülür, çünkü cildin kırışıklığını gidermek ve daha genç görünebilmek için mutlaka botoks yapılmıştır. Botoks bir estetik türüdür, fakat abartılı bir şekilde yapılmaz. Sadece gerekli olan bölgelere yapılır. Gereksiz müdahalelerde cildinize zarar verme olasılığınız çok yüksektir. Bu sebeple eğer sizde botoks yaptırmak isterseniz veya öyle bir düşünceniz varsa, öncelikle doktorunuz ile görüşebilirsiniz veya bir uzmana danışıp botoksa ihtiyacınızın olup olmadığını sorabilir, ayrıca botoks fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

BOTOKS UYGULANAN BÖLGELER

  • Alın
  • Göz Etrafı Kaz Ayakları (Blefherospazm)
  • Dudak Etrafı
  • Koltuk Altı Terleme
  • Migren
  • Boyun
  • Masseter

Adres
Valikonağı Caddesi Gündoğdu Apt. No: 43 Daire: 1
Nişantaşı / İstanbul

Telefon
+90 (212) 234-5492  / +90 (212) 234-5428

Faks
+90 (212) 291-8014

Yasal Uyarı

Web sitemizde aktarılan bilgiler genel bilgilendirme ve bilinçlendirme amacıyla düzenlenmiş olup, kesinlikle teşhis ve tedavi yerine geçmez veya bunları tamamlayıcı uygulamalar olarak öngörülemez. Hasta gereksinmeleri ve sorunları mutlaka muayene ve konsültasyonlar sonucunda hastayla mutabık kalınarak oluşturulur.