Meme Büyütme (Augmentation Mamaplasti)

meme buyutme 01

Memeler dişiliğin sembolü olan organlardır. Bu nedenle kadınlar meme dokusunda gevşeme, sarkma olduğundan estetik yöntemlerle bunlardan kurtulmaya çalışıyor. Bazen doğumlar sonrasında meme içi dokusu gevşiyor, hastalar bunu memelerinin boşaldığı şeklinde yorumluyor. Günümüzde meme büyütme, silikon protezlerle ile yapılabiliyor, protez takıldıktan sonra da rahatlıkla bebek emzirmek mümkün olabiliyor.

Meme Büyütme Ameliyatı, vücuduna göre daha küçük hacimli bir memeye sahip olan kadınların tercih ettiği bir estetik ameliyat çeşididir. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça sık bir şekilde tercih edilmektedir. Bu ameliyat için yaş sınırı 18 olarak önerilir. Ancak iki meme arasında ergenlik döneminde de bariz bir orantısızlık söz konusu ise aile onayı ile birlikte daha erken yaşlarda da tercih edilebilir.

Meme protezinin yapısı ve büyüklüğü uzman doktor tarafından gerçekleştirilecek muayene sonrasında belirlenir. Bu aşamada hasta ve doktorun sağlıklı ve açık bir şekilde meme estetiğinden beklentileri konuşulmalıdır.

Meme protezleri yuvarlak ve damla şeklinde olabilmektedir. Hastanın vücut yapısına en çok uyan ve yine hastanın beklentileri ile en çok uyuşan silikon modeli ameliyat sırasında kullanılır.

Meme Büyütme Ameliyatı sonrası hasta diğer gün taburcu edilir. Yaklaşık 3-5 gün sonra hasta duş alabilir ve normal hayatına dönebilir. Fakat yaklaşık 1 aylık bir sürede vücudu zorlayıcı hareketlerden kaçınılmalıdır.

Meme Büyütme Ameliyatlarından sonra göğüs yapısı olduğundan daha büyük bir görünümde olabilir. Yaklaşık 2 hafta sonra olması gereken boyutlara yakın bir yapı ortaya çıkmaktadır. Meme büyütme ameliyatı sonrasında hasta belirli aralıklarla kontrole gelmelidir.

Meme büyütme estetiği yaptırmadan önce zihninizi kurcalayan soruları açıkça hekiminize sorabilmelisiniz. Buna güler mi, bu soru çok basit mi kalır diye asla düşünmeyin. Bu beden size ait ve yapılacak operasyonun olumlu, olumsuz sonuçlarından siz etkileneceksiniz. Dolayısıyla estetik operasyona karar verdikten sonra sorularınıza cevaplar arayın.

Adres
Valikonağı Caddesi Gündoğdu Apt. No: 43 Daire: 1
Nişantaşı / İstanbul

Telefon
+90 (212) 234-5492  / +90 (212) 234-5428

Faks
+90 (212) 291-8014

Yasal Uyarı

Web sitemizde aktarılan bilgiler genel bilgilendirme ve bilinçlendirme amacıyla düzenlenmiş olup, kesinlikle teşhis ve tedavi yerine geçmez veya bunları tamamlayıcı uygulamalar olarak öngörülemez. Hasta gereksinmeleri ve sorunları mutlaka muayene ve konsültasyonlar sonucunda hastayla mutabık kalınarak oluşturulur.