Burun Estetiği (Rinoplasti)

burun estetigi 01

Ülkemizle birlikte tüm dünyada en çok tercih edilen estetik ameliyatlardan olan burun estetiği, yüz ile daha uyumlu ve orantılı bir burun yapısı oluşturmak için yapılan operasyon çeşididir. Burun estetiğindeki asıl amaç uyumlu bir burun görünümü ile birlikte aynı zamanda doğallıktan da uzaklaşmamaktır. Bu açıdan son derece uzmanlık gerektiren burun estetiği ameliyatı, alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir.

Burun Estetiği ameliyatı; burun küçültme, burun dikleştirme, burun törpüleme, burun ucu estetiği ve kemerli burun ameliyatı gibi farklı seçenekler oluşturmakta. Kişinin burnu için en ideal burun estetiği seçeceği uzman doktor tarafından gerçekleştirilecek detaylı muayene sonrasında verilir. Bu muayene sırasında hasta ve doktor açık bir şekilde iletişimde olmalı beklentilerin rahatlıkla konuşulması gerekir.

 

BURUN ESTETİĞİNDE YAŞ SINIRI VAR MIDIR?

Burun estetiği için yaş sınırı erkeklerde 18, kadınlarda 17 yaş olarak belirtilir. Bu aşamada kemik yapısı ve kişinin karakteri gibi özellikler de göz önünde bulundurulur.

 

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATİ NASIL YAPILIR?

Burun estetiği ameliyatı, açık ve kapalı olmak üzere iki yöntemle de yapılabilmektedir. Hastanın burun yapısı için ideal olan ameliyat biçimine doktor tarafından gerçekleştirilecek muayene sonrasında karar verilir.

 

BURUN ESTETİĞİ SONRASINDA NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?

Burun estetiği sonrasında doktorun ilk gözlemi ile iyileşme süreci başlar. Bu aşamada ilk görünüm ve ilk yorumlar oldukça önemlidir. İlk gece doktor gözetiminde hastanede geçirilir. Daha sonra doktorun onayı ile birlikte hasta ev istirahatı için taburcu edilir. İlk haftada burunda bandaj ve eklentiler bulunur. Daha sonra doktor tarafından bu bandaj ve diğer eklentiler çıkarılır, burun dinlendirilmeye başlanır. Bu aşamada morarma ve şişme gibi sonuçlar ortaya çıkabilir fakat iyileşme sürecinde son derece doğaldır. Tüm bu süreçlerin doktor denetiminde devam etmesi oldukça önemlidir.

 

BURUN ESTETİĞİ FİYATI NEDİR?

Burun Estetiği fiyatı için en doğru karar gerçekleştirilecek muayene sonrasında verilebilmektedir. Her kişinin burun yapısının farklı olması burun estetiği fiyatının da farklılaşmasına neden olabilir.

Burun estetiği fiyatı almak ve muayene olmak için form doldurabilir, iletişim bilgilerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Adres
Valikonağı Caddesi Gündoğdu Apt. No: 43 Daire: 1
Nişantaşı / İstanbul

Telefon
+90 (212) 234-5492  / +90 (212) 234-5428

Faks
+90 (212) 291-8014

Yasal Uyarı

Web sitemizde aktarılan bilgiler genel bilgilendirme ve bilinçlendirme amacıyla düzenlenmiş olup, kesinlikle teşhis ve tedavi yerine geçmez veya bunları tamamlayıcı uygulamalar olarak öngörülemez. Hasta gereksinmeleri ve sorunları mutlaka muayene ve konsültasyonlar sonucunda hastayla mutabık kalınarak oluşturulur.