Göz Altı Torbaları Neden Olur?

yazilarim goz alti torbalari neden olur nuri soysal 01

Gözaltı torbaları, genetik ve çevresel faktörlerin dışında bazı hastalıklar sebebiyle de oluşabiliyor. Bazen bu durum beslenme biçiminden de kaynaklanabiliyor, çok fazla tuzlu yiyenlerde vücutta tuza bağlı sıvı birikimi oluşuyor ve böbrekler yorulacağından birtakım hastalıkların belirtisi olarak gözaltı torbaları ortaya çıkabiliyor. Alerjik faktörler kaşıntıya yol açıp gözaltını tahriş edebiliyor. Bu kaşıntılar nedeniyle de ödem oluşabiliyor. Böbrek hastalıkları nedeniyle göz çevresindeki ödem oluşumu artıyor.

Gözaltı torbaları, göz altındaki yağ bezelerinin fıtıklaşmasıyla ortaya çıkıyor. Ardından bu fıtıklar torbalanma şeklinde görülüyor. Normal koşullarda göz çevresinde yer alan yağ bezeleri, burada bulunan birçok kas yapısının arasında tampon görevi görürken, zaman içinde bağ dokusu ve deri yapısı gevşeyince kaslar da uzun süre kasılı kalıyor ve fıtıklaşma ortaya çıkıyor. Bunun dışında yine stresli olmak, kaslardaki kasılmayı artırıyor, keseciklere basınç yaparak fıtıklaşmasını tetikliyor.

Yüz estetiği ameliyatlarından biri olan göz altı torbası ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için form doldurabilir dilerseniz bizi arayabilirsiniz.

Adres
Valikonağı Caddesi Gündoğdu Apt. No: 43 Daire: 1
Nişantaşı / İstanbul

Telefon
+90 (212) 234-5492  / +90 (212) 234-5428

Faks
+90 (212) 291-8014

Neredeyiz?

Yasal Uyarı

Web sitemizde aktarılan bilgiler genel bilgilendirme ve bilinçlendirme amacıyla düzenlenmiş olup, kesinlikle teşhis ve tedavi yerine geçmez veya bunları tamamlayıcı uygulamalar olarak öngörülemez. Hasta gereksinmeleri ve sorunları mutlaka muayene ve konsültasyonlar sonucunda hastayla mutabık kalınarak oluşturulur.