Protez Takıldıktan Sonra Memede Sertlik, Kapsül Oluşur Mu?

yazilarim protez takildiktan sonra memede sertlik kapsul olusuyor mu nuri soysal 01

Silikon protez meme büyütmede çok sık kullanılan bir yöntemdir. Bu nedenle ameliyattan sonra memede kapsül oluşması geçmiş yıllardan günümüze sık sorulan sorular arasında yer alıyor. Bu da şuradan kaynaklanıyor: Vücuda hangi yabancı madde girerse girsin, savunma sistemi o maddenin etrafında bir kılıf oluşturuyor.

Bazen bu ameliyatlardan sonra bu kılıf görülebiliyor, sert bir şekilde ele gelebiliyor. Görüntü olarak adeta sıkılıp ezilmiş bir portakala benziyor.

Ciddi ağrılara da yol açabiliyor, bu nedenle ağrı oluştuğunda hemen hekime başvurmakta yarar var.

Bu konudaki sevindirici gelişme, son yıllarda daha geliştirilmiş silikonların kullanılması sayesinde bu durumun daha az oranda görülmesidir.

Ayrıca ameliyat sırasında hijyene çok dikkat edilmesi, oluşan kanamaların hemen durdurulması, kanama bölgesinin temizlenmesi de büyük önem taşıyor.

Adres
Valikonağı Caddesi Gündoğdu Apt. No: 43 Daire: 1
Nişantaşı / İstanbul

Telefon
+90 (212) 234-5492  / +90 (212) 234-5428

Faks
+90 (212) 291-8014

Neredeyiz?

Yasal Uyarı

Web sitemizde aktarılan bilgiler genel bilgilendirme ve bilinçlendirme amacıyla düzenlenmiş olup, kesinlikle teşhis ve tedavi yerine geçmez veya bunları tamamlayıcı uygulamalar olarak öngörülemez. Hasta gereksinmeleri ve sorunları mutlaka muayene ve konsültasyonlar sonucunda hastayla mutabık kalınarak oluşturulur.