Boyun Germe (Cervical Lifting)

boyun germe 01 nuri soysal

Bazen yaşam koşulları kişinin yüzüne cömert davranıyor, yüz daha genç kalıyor; ancak boyun sarkıyor ve yaşlanıyor. Bu durumda genellikle boyun germe ameliyatlarına başvuruluyor.

Günümüzde estetik cerrahinin bize sunduğu imkanlarla bu yaşlanma izlerinin çoğunu azaltabilmekteyiz. Yaptığımız operasyonlarla ve girişimsel işlemlerle, yüzü yeni baştan yaratamasak da 10-15 yıllık bir gençleştirme sağlayabiliyoruz.

Yüz güzelliğini tamamlamaya yarayan boyun estetiği ise boyun germe ameliyatı ile sağlanabiliyor. Boyun germe ameliyatından sonra doku iyileşmesi yaklaşık 21 gün süreceğinden, 21 günlük sabrın ardından sonucu görmek mümkün olabiliyor.

 

BOYUN GERME AMELİYATI NEDEN YAPILIR?

Estetik bütünlüğü sağlamak için… Bazen yaşam koşulları kişinin yüzüne cömert davranıyor, yüz daha genç kalıyor ancak boyun sarkıyor ve yaşlanıyor. Biz de boyun germe ameliyatını, eğer derideki yaşlanma çok ileri boyutlardaysa yapıyoruz.

Derinin yaşına ve elastikiyetine göre uygun ameliyata karar veriyoruz. Bu ameliyatı yapacağımız kişilerin derisinde başka hastalıkların da olmaması gerekiyor. Ameliyat edeceğimiz kişide sadece deri ve yumuşak doku sarkması olmalı ve biz bu yaşlanmayı, sarkmayı toparlamak için hastamızı ameliyat etmeliyiz.

 

BOYUN GERME AMELİYATI SONRASI

Ameliyatı yaptıktan sonra ertesi gün hastamızın pansumanları açılır ve saçları yıkanır. Çünkü bu tür operasyonlardan sonra hastalar saçlarını tararken zorluk yaşayabilir, tarağın ya da fırçanın takılması nedeniyle cilt yaralanabilir. Ayrıca boyun hareketlerini bir hafta kısıtlamak gerekir.

Bunun dışında ameliyat sonrasında beslenmeye dikkat edilmesi önem taşır. Boyun bölgesinde sargılar olacağından, günlük yaşam aktivitelerinde boyun darbelerden korunmalıdır. Ameliyattan önce sigara ve alkole ilişkin yasak, ameliyattan sonra da devam edeceğinden hastanın alkolden ve sigaradan uzak durması önem taşır. Hastamızın en az iki hafta bunları kullanmasını önermiyoruz.

Boyun germe ameliyatından sonra doku iyileşmesi üç haftada, yaklaşık 21 günde tamamlanır. Bu süre tamamlandıktan sonra hastamız hiç ameliyat olmamış gibi hareketli hayatına devam edebilir.

Yüz estetiği ameliyatlarından boyun germe ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için form doldurabilir, Op. Dr. Nuri Soysal’dan randevu alabilirsiniz.

Adres
Valikonağı Caddesi Gündoğdu Apt. No: 43 Daire: 1
Nişantaşı / İstanbul

Telefon
+90 (212) 234-5492  / +90 (212) 234-5428

Faks
+90 (212) 291-8014

Yasal Uyarı

Web sitemizde aktarılan bilgiler genel bilgilendirme ve bilinçlendirme amacıyla düzenlenmiş olup, kesinlikle teşhis ve tedavi yerine geçmez veya bunları tamamlayıcı uygulamalar olarak öngörülemez. Hasta gereksinmeleri ve sorunları mutlaka muayene ve konsültasyonlar sonucunda hastayla mutabık kalınarak oluşturulur.