Jinekomasti (Gynocomastia)

jinekomasti 01

Büyük meme sadece kadınların derdi değil. Memelerinin iriliğinden, hatta kadın memesine benzemesinden yakınan birçok erkek var. Neyse ki jinekomasti olarak adlandırılan bu sorundan operasyonla kurtulmak mümkün.

Estetik operasyonların nimetlerinden sadece kadınlar değil, erkekler de yararlanıyor. Genellikle bölgesel yağlarından kurtulmak amacıyla liposuction yaptıran erkekler, bazen de jinekomasti dediğimiz meme büyümesine yönelik cerrahi işlemlere başvuruyor. Bu ameliyatla memedeki fazla yağlar çıkarılıyor ve daha fit bir görüntü yaratılıyor. Genellikle de 18-40 yaş arası erkekler, bu sorundan kurtulma konusunda daha istekli davranıyor.

Yakın zamana kadar bu sorunla yaşamayı bir kader gibi gören, beyaz tişört giyemeyen, denize ve havuza girmekten çekinen erkekler, bu ameliyat sayesinde sosyal yaşamlarındaki sıkıntılarından kurtuluyor. Artık koyu renk tişörtlerle, cepli, kocaman kareli gömleklerle dolaşmak zorunda kalmıyor.

 

JİNEKOMASTİ AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Liposuction, ameliyathane koşullarında uygulanması gereken bir teknik. Bu nedenle de genel anestezi altında yapılması önem taşıyor.

Erkekte büyük memeyi küçültebilmek için önce memedeki renkli kısmın renksiz kısımla birleştiği yerden küçük bir kesi açıyoruz. Memenin bez dokusu ve çevresindeki dokularda bulunan fazla yağları liposuctionla alıyoruz. Geriye sadece deri altı dokusu kalıyor.
Her liposuction işleminde olduğu gibi burada da doğru miktarda yağ alınması çok önemli. Çünkü fazla yağ alınırsa, çukurluklar meydana gelebilir. Az alınması halinde de meme bölgesinde yine bir şişkinlik kalacaktır. Sonrasında düzeltme yapılması zor olduğundan, gerektiği miktarda yağ almak önemli.

 

JİNEKOMASTİ SONRASI İZ KALIR MI?

Büyük memeye yapılan jinekomasti işleminden sonra, tek seansta bitiyor ve en önemlisi de kadınlarda olduğu gibi iz kalmıyor. Kalan çok küçük izler de göğüs kıllarıyla gizleniyor.

 

JİNEKOMASTİ AMELİYATI SONRASI
Ameliyattan sonra memenin göbeğe doğru olan kısımlarında morarma görülebiliyor ama bu morluklar bir-iki hafta içinde geçiyor. Her estetik operasyonda olduğu gibi bu ameliyattan sonra da güneş ışınlarından bir süre korunmak gerekiyor. Hastalar, bir-iki hafta sonra rahatlıkla denize veya havuza girebiliyor. Ameliyattan sonraki süreçle ilgili en önemli konulardan biri de beslenme. Yağlı, bol kalorili yiyecekler tüketmek, hareketsiz kalmak, bir süre sonra memede yeniden yağlanmaya neden olabilir.

Jinekomasti ameliyatı fiyatı hakkında bilgi almak ve Op. Dr. Nuri Soysal’dan muayene olmak için form doldurabilir, iletişim bilgilerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Adres
Valikonağı Caddesi Gündoğdu Apt. No: 43 Daire: 1
Nişantaşı / İstanbul

Telefon
+90 (212) 234-5492  / +90 (212) 234-5428

Faks
+90 (212) 291-8014

Yasal Uyarı

Web sitemizde aktarılan bilgiler genel bilgilendirme ve bilinçlendirme amacıyla düzenlenmiş olup, kesinlikle teşhis ve tedavi yerine geçmez veya bunları tamamlayıcı uygulamalar olarak öngörülemez. Hasta gereksinmeleri ve sorunları mutlaka muayene ve konsültasyonlar sonucunda hastayla mutabık kalınarak oluşturulur.