Klasik Liposuction

Liposuction işlemi gerçekleştirileceği zaman A’dan Z’ye her türlü konuda bilgi sahibi olmak gerekir. Öncelikli olarak bilinmesi gereken bu bir zayıflama yöntemi değildir. Belirli bölgedeki yağlarını aldırılması işlemidir. Bu lokal olarak gerçekleştirilmektedir ve kalça, basen bölgesinde ya da karın bölgesinde olabilir. Dirençli yağ dokusu veya inatçı yağ dokusu olarak belirtilen bu yağ dokularının vücuttan çekilmesi ve böylece daha ciddi bir incelmesi, vücut biçimlendirme yöntemi olarak anlatılabilir. Elbette bu işlemler gerçekleştirilirken yine şunu söylemek gerekir bölgesel incelme ve vücut açısından bölgesel bir biçimlendirme yönetimi olduğunu da bilmek gerekir. Fazla kilosu olanların zayıflaması anlamında değil aslında inatçı yağlardan kurtulması anlamında kullanabileceği bir yöntemdir. Herhangi bir sağlık problemi olmayan hamilelik veya emzirme döneminde olmayan kadınların rahatlıkla yaptırabileceği bir operasyondur.

 

LİPOSUCTİON NASIL YAPILIR?

Liposuction operasyonu da önemli nokta estetisyen tarafından sizlere yapılacak olan yönlendirmelidir. Bu operasyonun gerçekleştirilmesi için sizler de ameliyata alındığınızda vücudunuzda 1 veya 2 milimetre civarında kesikler açılır ve bunlar gerek enjektör gerek kanüller vasıtasıyla vakumlanarak vücudumuzdan alınması sağlanır. Elbette günümüzde liposuction konusunda yapılan gelişmeler sayesinde lazer liposuction yönteminde çok fazla kullanılmaktadır. Bu yöntemde öncelikler lazer vasıtasıyla vücuttaki inatçı yağların erimesi sağlanır ve bundan sonra gerekli kesikler açılarak kanüller vasıtasıyla vücuttan yağların alınması sağlanmaktadır. Elbette ki bu biraz da estetisyenin sizleri yönlendirmesi ile alakalı bir durum olacaktır.

 

LİPOSUCTİON FAYDALARI NELERDİR?

Ancak liposuction yaptıracak kişinin en önemli olarak bilmesi gereken noktalardan bir tanesi kalp hastalığı, akciğer sorunları, dolaşım problemleri veya şeker hastalığı gibi hastalıklara sahip olmaması ve aynı bölgede de herhangi bir şekilde operasyon yapıldı ise bu konuda da gerekli bilgileri vermesi gereklidir. Çünkü tıbbi yapılacak olan herhangi bir müdahalede gerekli geçmiş hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Günümüzde artık ağırlıklı olarak laser liposuction yöntemi tercih edilmektedir. Elbette hep bundan sonra yapılacak olan işlemler da bulunmaktadır. Yani liposuction yapıldıktan sonra vücutta korse giymek ve vücudun şeklini cildin sıkılaşması anlamındaki avantajlarını kullanmak gibi noktalar bulunmaktadır. Bu anlamda da sizlere gerekli bilgileri estetik cerrahı sunmuş olacaktır.

Adres
Valikonağı Caddesi Gündoğdu Apt. No: 43 Daire: 1
Nişantaşı / İstanbul

Telefon
+90 (212) 234-5492  / +90 (212) 234-5428

Faks
+90 (212) 291-8014

Yasal Uyarı

Web sitemizde aktarılan bilgiler genel bilgilendirme ve bilinçlendirme amacıyla düzenlenmiş olup, kesinlikle teşhis ve tedavi yerine geçmez veya bunları tamamlayıcı uygulamalar olarak öngörülemez. Hasta gereksinmeleri ve sorunları mutlaka muayene ve konsültasyonlar sonucunda hastayla mutabık kalınarak oluşturulur.