Revizyon Burun Cerrahisi

revizyon burun estetigi ameliyati nuri soysal 01

Günümüzde iki veya daha fazla sayıda yapılan operasyonlara revizyon burun ameliyatı diyoruz. Sıklıkla burundaki karmaşık sorunların bazen bir seansta çözülememesinden kaynaklanan durumlar olabildiği gibi, kullanılan ameliyat teknikleri, hastanın yüksek beklentileri gibi nedenlerle de istenilen sonuca ulaşmak mümkün olamayabiliyor.

Bunlar olunca da ikinci, üçüncü ameliyatlar kaçınılmaz oluyor. Aslında revizyon burun ameliyatları ‘mükemmele’ ulaşmak adına değil, daha iyi nefes alan bir burun yaratmak ve daha önce yapılan ameliyatın sonuçlarını iyileştirmek amacıyla yapılmalıdır.

İyi nefes alabilen, fonksiyonlarını tam anlamıyla gören, dış görünüşünde de sorun olmayan bir burun yaratıldıktan sonra ikinci veya üçüncü ameliyatlara gerek yoktur.

Buna rağmen hasta burnunu beğenmiyor ve ikinci bir ameliyat istiyorsa, hekim gerçekten bir sorun olduğuna inanıyorsa revizyon burun ameliyatı yapmalıdır. Hekim hastaya fonksiyonel olarak iyi çalışan bir burnu olduğunu, şekli konusunda da büyük bir sorun olmadığını açıklamalıdır.

Revizyon burun estetiği burundaki şekilsel sorunları, nefes almakla ilgili sorunları gidermek için yapılabileceği gibi, çok küçük düzeltmeler için de uygulanabilir.

Ameliyattan önce hastanın burnunun fotoğrafı çekilerek bilgisayar üzerinde birlikte yüz anatomisine aykırı olmayacak bir burun nasıl oluşturulabilir konuşulmalıdır. Sadece güzel görüntülü bir burun dış görüntüyü kurtarmaya yarar. Ama iyi nefes alan bir burun vücudun genel sağlığını olumlu yönde etkiler. Geceleri rahat uyumanızı sağlar.

revizyon burun estetigi ameliyati nuri soysal 02Eğer burunda şekil bozuklukları ve nefes almakla ilgili sorunlar birinci ameliyatta tam olarak giderilemediyse ikinci ameliyatın 9 ay veya bir yıl sonra yapılması gereklidir. Çünkü estetik operasyondan sonra burnun tam anlamıyla şeklinin oturması zaman almaktadır.

Bu gerçekleşmeden ikinci bir ameliyat yapılması hasta açısından riskli olabilir. Hastanın burnundaki ödemlerin ve şişliklerin tamamen ortadan kalkmasından sonra hekimin yapacağı muayene sonucunda, ikinci veya üçüncü bir ameliyata gerek olup olmadığına bakılabilir.

Biz estetik cerrahi hekimleri canlı dokulara heykeltıraş gibi şekil vermeye çalışıyoruz, bunu yaparken her şey istediğimiz gibi olmayabilir, bu nedenle hastalar hekimlerin belirttiği şekilde düzenli kontrollerine gelmeli, yaşadıkları en küçük sorunları dahi konuşmaktan çekinmemelidir.

Burun estetiği ameliyatlarından biri olan revizyon burun estetiği hakkında detaylı bilgi almak için form doldurabilir, Op. Dr. Nuri Soysal’dan randevu alabilirsiniz.

Adres
Valikonağı Caddesi Gündoğdu Apt. No: 43 Daire: 1
Nişantaşı / İstanbul

Telefon
+90 (212) 234-5492  / +90 (212) 234-5428

Faks
+90 (212) 291-8014

Yasal Uyarı

Web sitemizde aktarılan bilgiler genel bilgilendirme ve bilinçlendirme amacıyla düzenlenmiş olup, kesinlikle teşhis ve tedavi yerine geçmez veya bunları tamamlayıcı uygulamalar olarak öngörülemez. Hasta gereksinmeleri ve sorunları mutlaka muayene ve konsültasyonlar sonucunda hastayla mutabık kalınarak oluşturulur.