30’larda koruyun 50’lerde güzel kalın

12 Temmuz 2010 - Hürriyet Gazetesi

Kadınlar 30’lu yaşlardan itibaren yüz güzelliklerini korumak amacıyla estetik işlemler yaptırırken, 40 ve 50’li yaşlarda daha bakımlı ve güzel olmayı hedefliyor.

Aslında 30’lu yaşlar bir anlamda, kadınların fiziki görünümlerinde beğendikleri yönlerini koruma, beğenmedikleri özelliklerini ise estetik operasyonlarla iyileştirme temellerinin atıldığı bir dönem.

Bu nedenle biz estetik ve plastik cerrahi uzmanlarına başvuran kadınlar, tüm vücut güzelliklerini koruma çabasıyla birlikte, en çok göz önünde olan yüz güzelliklerini ve ciltlerini korumaya yönelik estetik işlemler yaptırıyor.

Yüzlerindeki akne izlerinin giderilmesi, alın germe, boyun ve dekolte estetiği işlemleri en çok talep gören estetik operasyonlar arasında yer alıyor.

 

BOYUN ÇİZGİLERİ

Kadınlarda 30’lu yaşlardan itibaren, bazen daha da genç yaşlarda boynun orta hattında bazı çizgilenmeler oluşuyor. Bunlar sarkma ve gevşeklikle birleşince, özellikle de açık kıyafetlerin giyildiği yaz mevsiminde estetik olmayan bir görüntü oluşuyor. Boyun estetiğinde uygulanan başlıca yöntemleri şöyle sıralayabiliriz:

Boyun germe: Bu yöntemde boyundaki fazla yağ alınıyor ve sarkmış kas yapısı toparlanıyor. Deri altından germe işlemi yapılarak, bu bölgenin daha gergin olması sağlanıyor. Fazla deri çıkarılıyor. Germe işlemi daha ileri yaştaki hastalarda uygulanması gereken bir yöntem.

Yağ enjeksiyonu: Boyunda yan tarafa doğru uzanan çizgilere ince yağ ve kolajen enjeksiyonları yapılabiliyor.

Botoks: Botoks uygulamalarıyla da boyunda oluşan çizgilerin giderilmesi sağlanabiliyor. Ancak bu çeşit botoks ve enjeksiyon uygulamalarını daha genç yaştaki kadınlara uygulamak gerekiyor.

 

DEKOLTE DE ESTETIK ISTER

Kadınlarda boyun estetiği kadar dekolte güzelliği de büyük önem taşıyor. Dekolte bölgesinde oluşan çizgiler, rahatsız edici bir görüntü yaratıyor. Ayrıca dekolte bölgesinde yağ birikmesi de oluyor. Peki dekolte estetiğinde neler yapıyoruz?

Kırışıklıklara dolgu: Dekolte estetiğini daha çok orta yaş grubu tercih ediyor. Bu bölgedeki deri elastikiyeti bozulmuşsa, ince kırışıklıkları özel dolgu maddeleriyle dolduruyoruz.

Peeling ile canlandırma: Küçük peeling ajanları ile derinin canlılığını, elastikiyetini artıracak işlemler uyguluyoruz. İleri derecede artmış çizgilenme varsa, yağ enjeksiyonları yapıyoruz.

Meme estetiği: Her iki memenin birbirine çok bitişik olması, dekoltenin görüntüsünü bozabiliyor. Bu durumda iki memeyi birbirinden uzaklaştırıcı ameliyatlar yaparak, dekoltenin güzel olmasına yardımcı oluyoruz.

Botoks ve yağ enjeksiyonu: Dekolte bölgesine botoks ve yağ enjeksiyonu da uygulanıyor. Botoks dekoltenin daha gergin görünmesini sağlıyor, yağ enjeksiyonuyla da çizgiler yok ediliyor.

 

ALIN ÇIZGILERINE BOTOKS

Botoks enjeksiyonları, alın ve üst yüz bölgesi problemlerinde mükemmel sonuç veriyor. Yer çekimiyle oluşan çizgileri, doku ve kasların bozulan dengelerini botoks uygulamalarıyla gideriyoruz.

Botoks uygulamalarını belirli sürelerle tekrarlamak gerekiyor. Ancak alınan sonuçlar tatmin edici olduğu için, kırışıklık ve çizgilerinden kurtulmak isteyenler öncelikle bu yöntemi tercih ediyor.

Tabii bazı kişilerde sadece botoks yeterli olmayabiliyor. Bu kişilerde botoks ile germe işlemi yaparken, çok derinleşmiş çizgileri ve çukurlukları özel dolgu maddeleriyle doldurarak, dokunun tekrar kendini toparlaması ve alnın genç bir görünüme kavuşmasını sağlıyoruz.

Siz Sorun Nuri Soysal Cevaplasın

Adres
Valikonağı Caddesi Gündoğdu Apt. No: 43 Daire: 1
Nişantaşı / İstanbul

Telefon
+90 (212) 234-5492  / +90 (212) 234-5428

Faks
+90 (212) 291-8014

Yasal Uyarı

Web sitemizde aktarılan bilgiler genel bilgilendirme ve bilinçlendirme amacıyla düzenlenmiş olup, kesinlikle teşhis ve tedavi yerine geçmez veya bunları tamamlayıcı uygulamalar olarak öngörülemez. Hasta gereksinmeleri ve sorunları mutlaka muayene ve konsültasyonlar sonucunda hastayla mutabık kalınarak oluşturulur.