Estetik işlemlerde lazer konforu

26 Ocak 2009 - Hürriyet Gazetesi

Lazer teknolojisi, günümüzde pek çok farklı ameliyatta kullanılıyor.

Lazerin en önemli kullanım alanlarının başında ise estetik ve kozmetik işlemler geliyor. Lazer, estetik cerrahi işlemlerinde hem doktorlara hem de hastalara büyük konfor sağlıyor. En önemlisi, operasyon sırasında kanama, bu yönteme başvurulduğunda minimuma iniyor.

 

LIPOSUCTION ALETİ GELİŞME SAFHASINDA

Yeni geliştirilen liposuction aletleri, işlem yapılan dokularda daha az kan kaybı gibi avantajlar sağlasalar bile, kullanım sırasında yer yer problemlerle karşılaşabilme olasılığı hâlâ mevcut... İşte bu olumsuz duruma karşı, olası riskleri azaltıcı, lazer teknolojisinin kullanıldığı kombine liposuction aletleri geliştirilmeye çalışılıyor.

 

LAZERLE DAHA GENÇ BİR YÜZ

Özellikle yüz yaşlanmasının tedavisinde kullanılan “karbondioksit lazer” sayesinde, yüz derisinde oluşan ince kırışıklıkları ortadan kaldırabiliyoruz. Burada yaptığımız işlem şu: Derinin en üst seviyesini lazer ile çok ince bir biçimde kaldırıp, yepyeni bir deri ortaya çıkmasını sağlıyoruz. Yeni oluşacak deri ise bebek cildi gibi tertemiz ve derinin ana yapısı olan kolajen dokusundan zengin oluyor.

 

DAMARSAL HASTALIKLAR

Lazerin bir diğer kullanım alanı, derinin çeşitli damarsal hastalıklarıdır. “Hemangiom” dediğimiz damar genişlemelerinin tedavisi için değişik lazer türleri kullanıyoruz. Seans sayısı hastaya ve rahatsızlığın boyutuna göre değişen bu tedavi sayesinde, çoğu kez hiç iz kalmayan, mükemmele yakın sonuçlar alabiliyoruz. Eskiden iz bırakılarak yapılabilen bu tedaviler için lazer gerçekten büyük avantaj sağlıyor.

 

İSTENMEYEN TÜYLERE ARTIK VEDA EDİN

Son 10 yıl içinde geliştirilen lazer aletleri sayesinde, vücuttaki istenmeyen tüyler tamamen yok edilebiliyor. Bu basit yöntem birçok kadını ve erkeği sıkıntısından kurtarmış durumda...

 

DÖVMELERLE YAŞLANMAK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ

Dövmeler, günümüzde sadece gençlerin değil orta yaş grubunun da en sevdiği vücut süslerden biri haline geldi. Vücudun farklı bölgelerine yaptırılan özel desenler ya da yazılar, bazıları için ömür boyu vazgeçilmeyecek bir aksesuvar gibi... Ancak bazıları bu süslerden birkaç yıl içinde sıkılabiliyor, sildirmek isteyebiliyor.

Bunların yok edilmesi eskiden sadece plastik cerrahi yöntemi ile oluyordu ve gerçekten çok zordu. Üstelik operasyonlardan çoğu kez de istenilen sonuçlar alınamazdı. Dövmeleri silmek için yapılan işlemler sonrasında az ya da bazen oldukça fazla iz kalabiliyordu. Neyse ki son 10-15 yılda geliştirilen lazerler sayesinde, bunları istenmediği anda ortadan kaldırmak mümkün olabiliyor.

 

SAÇ EKİMİNDE YENİ DÖNEM

Lazerin estetik cerrahide birçok alanda kullanıldığını, başarılı sonuçlar alınabildiğini artık rahatlıkla söyleyebiliyoruz. Bu alanlardan biri de saç ekilmesi... Lazer bu operasyonlarda, saçın ekileceği yerin hazırlanmasında kullanılıyor.

Siz Sorun Nuri Soysal Cevaplasın

Adres
Valikonağı Caddesi Gündoğdu Apt. No: 43 Daire: 1
Nişantaşı / İstanbul

Telefon
+90 (212) 234-5492  / +90 (212) 234-5428

Faks
+90 (212) 291-8014

Yasal Uyarı

Web sitemizde aktarılan bilgiler genel bilgilendirme ve bilinçlendirme amacıyla düzenlenmiş olup, kesinlikle teşhis ve tedavi yerine geçmez veya bunları tamamlayıcı uygulamalar olarak öngörülemez. Hasta gereksinmeleri ve sorunları mutlaka muayene ve konsültasyonlar sonucunda hastayla mutabık kalınarak oluşturulur.