Karın, sırt, bacak ve basene aynı anda estetik

28 Ocak 2013 - Hürriyet Gazetesi

Karın, sırt, bacak ve baseninizdeki fazlalıklardan tek bir operasyonla kurtulabilirsiniz.

“Body-lifting” yöntemi, bu bölgelere aynı anda operasyon yapmayı mümkün kılıyor.

Kadınla erkeğin anatomisi, birbirinden kas ve yağ yoğunluğu bakımından farklılık gösteriyor. Erkeklerin vücudunda daha fazla kas dokusu bulunması, onları kilolarla kadınlar kadar yoğun bir mücadeleye girişmekten kurtarıyor.

Kadınlar ise doğum, düzensiz beslenme, hareketsiz yaşam, hormonal dengelerinin değişmesi gibi nedenlerle aldıkları inatçı kilolara bir süre sonra teslim oluyor.

İşte “Body-lifting” yöntemi de kadınlara karın, sırt, bacak ve basen bölgelerindeki yağlardan tek bir operasyonla kurtulabilme imkanı sunuyor.

 

KİMLERE YAPILMALI?

Bu yöntemde karın, sırt, bacak yanları ve poponun toparlanması prensibine dayalı bir ameliyat uyguluyoruz. Ancak burada hasta seçiminin çok iyi yapılması gerekiyor. Yıllar boyunca sık sık kilo alıp vermelerle genel olarak vücut şekli bozulmuş, yaygın sarkmaları olan, derisi gevşeyen, ayna karşısına geçtiğinde görüntüsünden memnun olmayan, tek tek ve lokal bölgelere uygulanacak yöntemlerle yarar göremeyecek kadınların bu ameliyat için ideal olduğunu düşünüyoruz.

Elbette kişinin genel sağlık durumu konusunda ayrıntılı inceleme ve değerlendirme yapılması da önem taşıyor.

İş sadece bu tetkiklerin yapılmasıyla da bitmiyor. Elde edilecek sonucun, hastaya ameliyattan önce, çok yüksek beklentiler oluşturmasını önleyecek şekilde açıklanmasında da yarar var. Çünkü tek seansta vücudun başlıca dört bölgesinde operasyon yapılacağından, hastaların bu duruma psikolojik olarak kendilerini hazırlamaları gerekiyor.

 

DERİ SARKMALARININ ÇÖZÜMÜ

Aşırı kilo alıp veren vücutlar, bir süre sonra bedenin doğuştan sahip olduğu ve herkeste birbirinden farklı seyreden ‘kendini toparlama’ gücünü kaybedebiliyor.

Deri ve deri altındaki dokular, artık kendi kendini toparlayamaz hale gelebiliyor.

Kişinin derisi, dışarıdan bakıldığında sanki üzerine 3-4 beden büyük elbise giymişçesine aşağı doğru sarkabiliyor.

Üstelik bu sarkma belli başlı noktalarda yoğunlaşarak estetik olarak çok negatif, kişinin kendisini de çok rahatsız eden bir görüntüye yol açıyor.

Karın, sırt, bacak yanları, basen adeta aşağı doğru iniyor. Hastalar bu durumu “Yürürken etlerimizin bile sallandığını hissediyoruz” diye anlatıyor.

İşte bu nedenlerden ötürü “Body-lifting” yöntemi hastalar için kurtarıcı...

 

NASIL UYGULANIYOR?

Burada, vücudun başlıca dört bölgesini geren bir ameliyat yapıyoruz. Üstelik bu dört bölgedeki germe işlemini tek bir seansta, genel anestezi altında, yaklaşık 5-6 saat süren bir ameliyatta uyguluyoruz.

Önce sırt ve basen bölgesinden başlıyoruz, sonra karın ve bacak yanlarına geçiyoruz.

Vücutta fazlalık oluşturan, sarkma görüntüsüne neden olan bütün dokular çıkarılıyor. Dokular adeta bir eldiven şeklinde gerilip yukarı monte ediliyor.

Ameliyatın sonunda da germe işleminin yapıldığı bölgeleri kapsayan bir iz oluşuyor. Yani izin bir kısmı bacağın tüm etrafını dolaşıyor. Basenin yukarı kısmında, bacak içlerinde de izler oluşuyor, ancak bu izler mayo içinde kaldığından kadınlar açısından sorun yaratmıyor.

Operasyondan sonra hastadan dört-beş gün hareketsiz yatmasını istiyoruz. Ameliyat sonrası dönemde oluşabilecek ağrılar için de ağrı kesicilerle önlem alıyoruz.

Body-lifting yöntemi, vücudunda sarkmalar yaşayan, bu nedenle daha yaşlı bir görüntüye bürünen kişilere uzun vadede ciddi toparlanma imkanı yaratıyor. Tabii sık sık kilo alıp vermeyi önleyen ciddi programlar uyguladıkları ve yürüyüşlerini ihmal etmedikleri sürece...

Ameliyattan sonra hastalarımıza altı-sekiz hafta boyunca sporu yasaklasak da, sonraki dönemlerde normal tempoda spora izin veriyoruz.

Güneşin çok dik geldiği aşırı sıcak havalarda dışarı çıkmalarını yasaklıyoruz. Sigara içmeleri de yüzde 100 yasak.

 

ZAYIFLAMA YÖNTEMİ DEĞİL!

Body-lifting operasyonunda hastalar belli oranda kilo veriyorlar, ancak burada asıl amaç şeklin düzetilmesidir, yoksa bu bir zayıflama yöntemi değildir.

Siz Sorun Nuri Soysal Cevaplasın

Adres
Valikonağı Caddesi Gündoğdu Apt. No: 43 Daire: 1
Nişantaşı / İstanbul

Telefon
+90 (212) 234-5492  / +90 (212) 234-5428

Faks
+90 (212) 291-8014

Yasal Uyarı

Web sitemizde aktarılan bilgiler genel bilgilendirme ve bilinçlendirme amacıyla düzenlenmiş olup, kesinlikle teşhis ve tedavi yerine geçmez veya bunları tamamlayıcı uygulamalar olarak öngörülemez. Hasta gereksinmeleri ve sorunları mutlaka muayene ve konsültasyonlar sonucunda hastayla mutabık kalınarak oluşturulur.