50'li yaşlarda en sık yaptırılan 3 estetik

15 Ekim 2012 - Hürriyet Gazetesi

Kadınlar, 50’li yaşlarında en çok boyun, yüz ve dudak estetiklerini tercih ediyor. Ancak buradaki ölçü, mümkün olduğunca doğalı yakalamak olmalı. Bunun için de kadınların 40’lı yaşlarını baz almak, doğallığın yakalanmasında önemli bir ölçü olabilir.

Her yaşın bir güzelliği var sözü, benim de katıldığım bir sözdür. Belki 50’lerde, 20’lerdeki gibi genç görünmediğiniz için kendinizi güzel bulmayabilirsiniz. Ama dünyaya ve insanlara yaşın verdiği olgunlukla bakmanın getirdiği güzellik de 20’li yaşlarda sahip olunan bir özellik değil!

Yine de bu olgunlukla yetinmeyen, 50’li yaşlarında da kendilerini güzel hissetmek isteyen kadınlar, estetiğe başvuruyor. Bizim önerimiz, 50’li yaşlarda doğal estetikten yana davranılması. Çünkü çok büyük beklentilerle radikal işlemlere girişmek, kişinin olduğundan çok farklı görünmesine dolayısıyla kendisine yabancılaşmasına yol açabiliyor.

 

VÜCUDU SAKLARSIN AMA YÜZÜ ASLA!

Kadınlar diyetlerine dikkat ederek, spor yaparak vücutlarıyla ilgili sorunları bir şekilde çözümlemeyi başarabiliyor. Ayrıca vücudu kıyafetle saklamak mümkünken, yüz hep ortada ve bakışlar hep üzerinde... Dolayısıyla, belli bir yaşın üzerine çıkıldığında, yüzdeki sorunlar daha fazla rahatsızlık veriyor. 50 yaşına gelmiş kadınlarda en çok rastladığımız sorunlar yüzde sarkmalar, kırışıklıklar, dudaklarda çizgilenme ve kaşların düşmesi. Yani bize en çok boyun, yüz ve dudak estetiği için geliniyor. Şimdi bu kapsamda neler yaptığımızı anlatalım.

BOYUN: Boyun derisi vücudun birçok bölgesine göre daha ince, daha hassas ve yaşlanmaya karşı daha az dirençli. İlerleyen yaş ve yerçekimiyle birlikte bu bölgede çizgilenmeler, sarkmalar, hatta lekelenmeler oluşabiliyor. Bu durumda boyun germe, yağ enjeksiyonu ve botoks yardımıyla söz konusu bölgede gençleştirme işlemleri yapıyoruz.

- Boyun germe: Boyundaki fazla birikmiş yağı alarak sarkmış kas yapısını toparlıyoruz. Deri altından germe işlemi yaparak, bu bölgenin daha gergin olmasını sağlıyoruz.

- Yağ enjeksiyonu: Boyun bölgesinde yatay çizgilenmeler oluştuğunda, bu çizgileri ortadan kaldırmak amacıyla kolajen ve yağ enjeksiyonu yapıyoruz.

- Botoks: Boyunda oluşan çizgilenmeleri gidermede botokstan da yararlanıyoruz. Yağ enjeksiyonu ve kolajen gibi botoksu da belli zamanlarda tekrarlatmak, işlemin etkisini artırıyor.

GÖZ ÇEVRESİ: 50 ve üzeri kadınlarda göz çevresinde daha derin çizgilenmeler oluşuyor, bu da ifadeyi yaşlandırıyor.

- Hassas göz çevresine hassas cerrahi: Eğer göz kapaklarında sarkma veya düşüklük de oluştuysa, bunu giderecek cerrahiler de yapmak gerekiyor.

Sarkan/gevşeyen deriyi ve yağ dokusunu ameliyatla çıkarıyoruz.

DUDAKLAR: Dudaklarda, yaşla birlikte incelme, çizgilenme görülebiliyor. Bu durumda bazı özel dolgu maddeleri, belli dozlarda uygulanıyor. Burada da kriterimiz, doğallıktan uzaklaşmamak.

Yüz gerdirme 50’lerin vazgeçilmezi

Hayat hepimize aynı cömertlikle davranmıyor, bazılarımız daha hızlı yaşlanıyoruz. İşte 50’li yaşlarında hızlı yaşlanmadan nasibini alan kadınlara yüz germe işlemi yapmak şart oluyor.

Bu operasyon sayesinde kişide 10 ile 20 yaş arasında gençleşme sağlanabiliyor.

Siz Sorun Nuri Soysal Cevaplasın

Adres
Valikonağı Caddesi Gündoğdu Apt. No: 43 Daire: 1
Nişantaşı / İstanbul

Telefon
+90 (212) 234-5492  / +90 (212) 234-5428

Faks
+90 (212) 291-8014

Yasal Uyarı

Web sitemizde aktarılan bilgiler genel bilgilendirme ve bilinçlendirme amacıyla düzenlenmiş olup, kesinlikle teşhis ve tedavi yerine geçmez veya bunları tamamlayıcı uygulamalar olarak öngörülemez. Hasta gereksinmeleri ve sorunları mutlaka muayene ve konsültasyonlar sonucunda hastayla mutabık kalınarak oluşturulur.