Düğün estetiği

28 Haziran 2010 - Hürriyet Gazetesi

Gelin adayları düğün öncesinde düğün organizasyonuna ait onlarca detayla ilgilenirken, düğün günü mükemmel görünmenin yollarını da arıyorlar.

Burunlarından şikayeti olanlar en az iki ay öncesinden ameliyat masasına yatıyor. Yüzünde ince çizgiler görenler ise botoks ve dolgu işlemlerini tercih ediyor.

Botoks ve dolgu yöntemi sadece gelinlerin değil, kayınvalidelerin de favorisi durumunda...

Botoks, iki kaş arasındaki çizgilerin hafifletilmesi ve böylece daha genç bir görüntüye kavuşabilmek amacıyla kullanılıyor. Ayrıca göz kapağının yanındaki düşüklükleri hafifletmek için de bu tekniğe başvurulabiliyor.

Oluşan ince çizgiler, yara ve akne izleri ise mikro dolgular ile siliniyor. Ve bu işlemler, kişinin daha pürüzsüz ve genç bir yüze kavuşmasını sağlıyor.

Fazla kilolarla savaş 2-3 ay önce başlamalı

Gelinlerin bir diğer talebi ise fazla kilolardan kurtulmak. Bunun için farklı yöntemlerden yararlanabiliyor.

Diyetle ve sporla gitmeyen bölgesel yağlardan kurtulmanın en ideal yolu da liposuction. Deri elastikiyeti iyi, düzenli ve dengeli beslenen, sporunu ihmal etmeyenler kişilerde bu yöntem çok başarılı sonuçlar veriyor.

Ancak hem kilo verme hem de liposuction için, düğünün 2-3 ay öncesinden kilo vermeye odaklanmak, psikolojik olarak da hazırlanmak gerekiyor.

Burun estetiğinde erken davranmalı

Hiçbir gelin, kalın, kemerli, kanatları geniş bir burunla düğün fotoğraflarında yer almak istemediğinden, burun estetiği mevsimsiz ameliyatlar arasında yer alıyor. Ancak şunu hatırlatmakta yarar var; burun estetiğinden sonra o bölgede şişlikler olacağından en az 2-3 ay öncesinden harekete geçmek önemli...

Leke ve benlerden kurtulmak mümkün

Gelin adaylarının vücutlarındaki benler, dekolte, boyun ve yüzlerindeki lekeler de önemli bir sorun oluşturabilir. Düğün öncesinde bazı kişilere lazer, bazılarına cerrahi işlemler yapılması bu sorunlardan kurtulmayı sağlıyor. Bunların dışında gelin adayları, yaz dönemindeki aşırı sıcaklar nedeniyle terlemeye karşı koltuk altlarına botoks da yaptırabiliyor.

Botoks koltuk altına uygulandığında ter bezlerinin aşırı çalışıp ter üretmelerinin önüne geçiyor. “Hiperhidrozis” olarak bilinen aşırı terleme hastalığı söz konusuysa, tek kesiden girilerek sempatik sinire klip de takılabiliyor.

Böylece aşırı terleme ameliyattan hemen sonra bitmiş oluyor.

Damatların estetik listesinde ne var

Gelinlerin dışında damatların da yaptırmak istediği estetik işlemler oluyor. Damat adayları bölgesel yağlarından kurtulmak amacıyla liposuction yaptırıyor. Bazı erkekler ise jinekomasti dediğimiz meme büyümesine yönelik cerrahi işlemlere başvuruyor. Çünkü bir erkeğin büyümüş memesini, kıyafetle saklamasına imkan yok. Bu ameliyatla memedeki fazla yağlar çıkarılıyor ve daha fit bir görüntü yaratılıyor.

Siz Sorun Nuri Soysal Cevaplasın

Adres
Valikonağı Caddesi Gündoğdu Apt. No: 43 Daire: 1
Nişantaşı / İstanbul

Telefon
+90 (212) 234-5492  / +90 (212) 234-5428

Faks
+90 (212) 291-8014

Yasal Uyarı

Web sitemizde aktarılan bilgiler genel bilgilendirme ve bilinçlendirme amacıyla düzenlenmiş olup, kesinlikle teşhis ve tedavi yerine geçmez veya bunları tamamlayıcı uygulamalar olarak öngörülemez. Hasta gereksinmeleri ve sorunları mutlaka muayene ve konsültasyonlar sonucunda hastayla mutabık kalınarak oluşturulur.